A maják egy óriási űrből érkező jövevénynek köszönhetik az életet, csodálatos az, ami elénk tárul a piramisok alatt
Olvass tovább...
Mindig is tudni akartad, most megmutatták.
Az egyiptomi piramisok mellett Gízában a legismertebb a építmény a három piramist védő Szfinx, a gízai Nagy Szfinx, amelyről számtalan elmélet látott már napvilágot, a tudósok korábban arról is beszéltek, hogyan nézhetett ki valójában az építmény, és igazán meglepő dolgot mondtak. DE számtalan féltudományos elmélet is létezik,
amely Atlantiszhoz köti az építményt, vagy egy olyan civilizációhoz, amelyet egykor elmosott a nagy árvíz a Földről.
Ám a sok elmélet mellett nem is olyan régen azzal foglalkoztak a tudósok, hogy a szfinx testét tanulmányozzák, és megállapítsák, hogy valószínűleg természetes képződményről van szó, később ezt építették tovább az egyiptomiak. Sőt, azt is feltételezik a szakértők a helyszínen talált nagyobb kőtömbök után, hogy nem fejezték be az építését, valami hirtelen vetett véget a munkának, mivel sokkal monumentálisabb dolog készült ott.
Olvass tovább...
A Szfinx, amely a világ egyik legősibb szobra. Az oroszlántestű, emberfejű kolosszus az idők során rengeteg művészt inspirált, és mára a popkultúra megkerülhetetlen tárgya lett a világon, sokan az építmény miatt keresik fel Egyiptomot és kezdenek el érdeklődni az egyiptomi kultúra iránt.
A Szfinx az időszámításunk előtti 26. században épült, tehát közel 5000 éves. Kevesen tudják, de felülről nem lehet filmezni, ez tiltott, mivel a tetején egy lyuk található, amelyet ma egy vasfedél takar. Ez az a nyílás amely az elmúlt évtizedekben nagy port kavart, és féltudományos teóriák egész sora kezdett napvilágot látni az után, hogy meglátták ezt a lyukat.
Egyesek szerint egy elfeledett civilizáció rejtett tudásához jelentheti a belépést, bár a realistább nézetek szerint csupán egy elveszett szoborelem rögzítésére szolgálhatott egykor. Egy hatalmas kőelem (talán egy korona) csatlakozhatott itt a szoborhoz, amelynek belsejében állítólag üregek találhatók.
A tiltás ellenére a YouTube-on számos videó elérhető ezzel kapcsolatban, megfigyelhető a vasfedéllel lezárt nyílás.
Íme így néz ki felülről a monumentális alkotás:
(via Femina)