Olyan fura kinézetű kínai agyagkatonákat találtak a föld alatt, hogy a tudósoknak is lúdbőrözött a hátuk
Olvass tovább...
Alig látták ezt a felfedezést, kevesen ismerik a kínai agyaghadsereg ezen részét.
A kínai agyaghadsereget a világ hét csodája között is szokták emlegetni, hiszen nagyságában és kidolgozottságában elképesztő emberi csúcsteljesítmény, Több mint nyolcezer agyagkatonát találtak meg a szakértők és tudósok azon a helyen, amelytől nem messze található a síremlék, az első kínai császár nyughelye. Ez a föld alatti piramis pedig a világ egyik legnagyobb és legfontosabb kincsét rejtheti, bár egyelőre csak feltevések vannak arról, hogy mi található a kapun túl a mélyben, hiszen a tudósok nem nyitották még ki az építményt.
A leírások szerint csapdákkal van tele, miközben mérgező higanyfolyók futnak benne, ráadásul valószínűleg az egykori Kínai Birodalom kicsiny mása is a császár sírja mellett található, minden lekicsinyítve, de mégis nagyon részletgazdagon. Tervek már vannak, hogy az elkövetkező száz évben felnyitják, egyelőre azonban nincsenek pontosítva a dátumok.
Az agyaghadsereg viszont az egyik legnagyobb kínai attrakció, amelyet turisták milliói keresnek fel évente.
Ám van, amit kevesen tudnak.
Olvass tovább...
Vannak olyan testek is a hadseregben, amelyek teljesen egyediek még a ruházatukban is. Korábban nagy szenzációt okozott az, hogy kiderült, bizony a kínai kultúra mégsem volt annyira elszigetelődve az európaitól, mint arról korábban szó volt. A kapcsolatok sokkal régebbre nyúlnak vissza, és pont a kínai agyaghadsereg lett a bizonyíték a nagy felfedezésre, hiszen megállapították a tudósok, hogy görögök is részt vettek a munkálatokban, ókori görög művészek vettek részt a figurák megalkotásában.
Artistát is ábrázol néhány figura, akik azért voltak felelősek, hogy a császárt szórakoztassák. Van közöttük olyan is, amely fekszik, és ez nagyon egyedi, de alig lehet hallani róluk, pedig ezek az agyagfigurák a legkülönlegesebbek.
154 centiméter hosszú és 101 kilót nyom ez a figura, ráadásul ujjlenyomatok találhatók a hasán, amelyeket az agyaghadsereg alkotói hagyhattak ott még nagyon régen a tudósok feltételezése szerint. Ráadásul a szakértők azt is megállapították, hogy a megformált művész-akrobata egy valós, egykor élt embert ábrázol, aki az udvar tagja lehetett. Egykor élt, és látta a császárt is, így pedig örök életet nyert, hogy formába készítették a testét.
IDE kattintva láthattok képet a fekvő agyagkatonáról, amelyből csak egy darab van az egész hadseregben.
[[cikk2]]