Fontos változások lépnek idén életbe a nyugdíjjal kapcsolatban, változik a kifizetés menete
Olvass tovább...
Rengetegen illették erős kritikával Sebestyén Balázst, aki igyekezett megmagyarázni szavait.
A legtöbbeknek valószínűleg nem újdonság, hogy saját ingatlanhoz jutni manapság egyáltalán nem egyszerű dolog, hiába a támogatások, a spórolás, esetleg a családi segítség, a folyamatosan dráguló lakások és házak miatt egyre nehezebb dolguk van a fiataloknak.
Persze lehetne azt mondani, hogy ott az albérlet, mint lehetőség az önálló életre, ám ezek is nagyon drágák és ha valaki albérletbe megy, sokkal nehezebb spórolni, megtakarítás híján pedig esélytelen sajátot venni.
Nem véletlen, hogy a fiatalok egyre tovább maradnak a szülői házban, aminek kapcsán kialakult egy meglehetősen pejoratív kifejezés, amit sokszor hallhatunk nem megfelelően használva, ez pedig a mamahotel. Sebestyén Balázs is ezt a kérdéskört fejtegette nem olyan régen, és úgy vélekedett, hogy jobb minél hamarabb elkezdeni az önálló életet.
„Ez egy természetellenes állapot, abszolút. Inkább albérlet, vagy barátnő, vagy bárki, csak ne otthon. És nem azért, mert szörnyű volt otthon, hanem egyszerűen már nem akarsz apádra várni a mosdóban, hogy el tudj menni vécére”
– idézte a 24.hu Sebestyént.
Olvass tovább...
Szavai nem mindenkinek tetszettek, ugyanakkor a rádiós próbálta megmagyarázni, hogy külön kell választani azokat, akiknek nincs pénzük és lehetőségük külön költözni a szülőktől, azoktól, akik a saját kényelmük miatt nem hajlandóak önállósodni.
„Ha alá van téve, meg van főzve, ki van mosva, meleg van otthon, jó a szoba, a gyerek kevésbé inspirálódik, mintha berakod egy 40 négyzetméteres albérletbe, és azt mondod: mától megoldod. Odaadod a zacskóban a cuccát, és azt mondod: figyelj, akkor most te vagy a saját életed felelőse. Az a természetes, hogy menjen, hogy lökjed"
– magyarázta, hozzátéve, hogy ő már 20 évesen elköltözött otthonról, és inkább ment volna a híd alá, mint hogy továbbra is a szülői házban éljen.
Olvass tovább...
Sebestyén Balázs fiai lassan maguk is a felnőttkorba lépnek, így rövidesen náluk is aktuális lesz a téma, ő maga pedig úgy véli, hogy a szülői létet is újra kell definiálni, amikor a gyerekek kirepülnek a családi fészekből:
„Ki vagyok én a gyerekem nélkül? Húsz évig volt egy 'projektem', idézőjelesen. Elment, kiköltözött, mit csinálok én? Ki az ember mellettem? Mi tesz boldoggá, mi a feladatom?”
– tette fel a kérdéseket.
És hogy mi állhat a „mamahotel-jelenség” mögött? Arra már hazai szakértők is keresték a válaszokat: