promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
December 1-jén életbe lép hazánkban egy rendkívüli változás, százezreket érint

December 1-jén életbe lép hazánkban egy rendkívüli változás, százezreket érint

Borítókép:  www.profimedia.hu/Illusztráció
Belföldi hírek
Kategória fejléc

Sorsfordító bejelentést tett a kormány, egy olyan rendkívüli változás jön, amivel rengeteget spórolhatsz a mindennapi bevásárláson. 

Rendkívüli bejelentést tett a kormány, amely magyarok százezreinek mindennapjait és pénzügyeit érinti közvetlenül. Egy régóta várt, sokak által remélt változás lép életbe december 1-jétől, amely jelentősen megkönnyítheti a családok számára a nagybevásárlásokat és a mindennapi kiadások kezelését. A szolgáltatók, köztük az OTP, már ki is adták a hivatalos közleményt a részletekről, amelyeket mindenkinek érdemes ismernie.

Visszatér a lehetőség

A kormány legújabb döntésének értelmében 2025. december 1-től ismét lehet hideg élelmiszert vásárolni SZÉP-kártyával.

Ez a lehetőség korábban, a pandémia és a gazdasági nehézségek idején már érvényben volt és óriási segítséget jelentett a családoknak, hiszen a béren kívüli juttatásként kapott összeget a legfontosabb kiadásra, az élelmiszerre is elkölthették.

A szabályozás most visszatér, ami különösen a karácsonyi nagybevásárlások előtt jelenthet komoly anyagi könnyebbséget. Az OTP tájékoztatása szerint a SZÉP-kártyát az összes nagy élelmiszerlánc (mint a Lidl, Aldi, Tesco, Spar, Auchan) és több mint ezer kisebb élelmiszerbolt is elfogadja majd, így a felhasználási lehetőségek rendkívül szélesek lesznek.

Nem csak az élelmiszer-vásárlás változik

A hideg élelmiszer vásárlásának lehetősége mellett más fontos változások is történtek a SZÉP-kártya rendszerében az elmúlt időszakban. Az egyik legfontosabb a digitalizáció:

a fizikai kártya mellett már virtuális kártyát is használhatunk, amelyet egyszerűen digitalizálhatunk az Apple vagy a Google Wallet alkalmazásba. Így a fizetéshez már a plasztik kártyára sincs szükség, elég az okostelefonunkat vagy az okosóránkat a terminálhoz érinteni.

Változott a fel nem használt összegekre vonatkozó szabályozás is. A korábbi havi díjterhelés helyett egy új rendszer lépett életbe: a 365 napnál régebben a kártyán lévő, elköltetlen összegekre egyszeri 15%-os díjat terhelnek. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a kártyabirtokosoknak egy évük van elkölteni a juttatást, különben annak egy részét elveszítik.

Mire figyeljünk a vásárlásnál?

Bár a lehetőség adott, fontos tudni, hogy a SZÉP-kártyával továbbra sem lehet bármit megvásárolni az élelmiszerboltokban. A rendelet egyértelműen a hideg élelmiszerekre vonatkozik, tehát például alkoholt vagy dohányterméket nem lehet a kártyával fizetni. A legtöbb üzletben a kasszarendszer automatikusan szétválasztja a termékeket, de érdemes előre tájékozódni a pontos feltételekről.

A december 1-től életbe lépő változás mindenképpen pozitív hír a SZÉP-kártya birtokosok számára. A lehetőség, hogy a juttatást a mindennapi bevásárlásra is fordíthatják, komoly segítséget nyújthat a családoknak a téli hónapokban és az ünnepi készülődés során.