
Az OTP azonnali közleményt adott ki, több százezer ügyfelet érint
Olvass tovább...
Sosem látott ötlettel lopták el a lottónyeremény méretű összeget. A csalók majdnem mindenre gondoltak.
A magyar rendőrség gyakran oszt meg a saját felületein, elsősorban a hivatalos Police.hu honlapon olyan információkat és híreket, melyek nem csak a tájékoztatást, hanem a mások balszerencséjéből való okulást is elősegítik. A hazai zsaruk rendre beszámolnak olyan egyedülálló esetekről, amelyekre Magyarország területén még nem, vagy csak nagyon ritkán volt példa. A minap egy Zala vármegyei házaspár már-már filmekbe illő krimijét derítették fel, és nyomoznak azóta is.
Olvass tovább...
Ugyanis a zalai rendőröknek azóta is nyomoznia kell ismeretlen elkövetőek ellen egy olyan bűnügyben, amely várhatóan jelentősen túlmutat a vármegye határain. Ugyanis a szóban forgó házaspár megkárosítói lényegében bárhol lehetnek az országban. Ugyanis az egyelőre bizonytalan számú bűnözők online, illetve telefonos kapcsolattartás révén tevékenykedtek. Nem kevesebb, mint három hétig fosztották ki úgy a családot, hogy azok a lehető legmagasabb fokú bizalommal fordultak feléjük, mit sem sejtve egy jól kitalált trükkről, ami megalapozta az egész átverést.
Alighanem gondos átverés-tervezést követően a férjet egy állítólagos banki ügyintéző hívta, miszerint a számlájáról valaki 1 millió forintot költött telefonok vásárlására. Rávette a férfit, hogy a feltört számítógépe és a pénze visszaszerzése érdekében telepítse a ScreenConnect Client alkalmazást. Ez persze csak arra volt jó, hogy immár szabad utat kapjanak a kémkedéshez és az adatok jogosulatlan megszerzéséhez, hiszen az említett program éppen erre (is) alkalmas. A folytatásban álrendőrök léptek kapcsolatba még a felességgel is, és immár mind a kettőjük adatait a "nyomozás érdekében" az imént említett alkalmazással gyűjtötték be. Ekkorra már 12 millió forinttal rövidítették meg a házaspárt.
Olvass tovább...
De még nem volt vége az ekkor még nem felismert rémálomnak. Az álrendőrök az ál banki ügyintéző utáni nyomozást színlelve arra vették rá az áldozatpárost, hogy csalinak vegyenek fel hitelt két banktól. Azzal hitegették a férfit és a nőt, hogy így majd sikerül lebuktatni a megkárosítójukat. Csakhogy valóban ez volt a megkárosítás, ugyanis az így felvett hiteleket a csalók azonnal kriptovalutába forgatták, és elutaltál maguknak.
A csalók még arra is ügyeltek, hogy ne a házaspár nehogy a hatóságokhoz forduljon a 21 napos bankszámla ostrom alatt. A majdnem 20 millió forint lerablása mellett ugyanis a lelkükre kötötték, hogy ne lépjenek kapcsolatba senkivel az üggyel kapcsolatban, mert fedett a nyomozás, ráadásul megfigyelik őket a megkárosítóik. Tulajdonképpen utóbbival kapcsolatban még csak nem nem is hazudtak. Lévén a kémprogramok segítségével folyamatosan árgus szemmel követték a kommunikációikat és a pénzmozgásaikat.
Arról nem szól a fáma, hogy pontosan miként értesültek a valódi rendőrök az eseményekről, de egyelőre alighanem még bottal ütik az elkövetők, és a ködbe veszett, kisebb lottónyereménnyel felérő pénz nyomát.
Szerencsére nem mindig sikerülnek az átverések:
Forrás: zaol.hu