promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Döbbenetes dolgot mesélnek Japánban Magyarországról, egy félreértés az oka

Döbbenetes dolgot mesélnek Japánban Magyarországról, egy félreértés az oka

Borítókép:  Profimédia/Illusztráció
Belföldi hírek
Kategória fejléc

A MÁV-ról van szó.

Annyira hozzátartozik a magyar identitáshoz, hogy a MÁV-ot lehetőleg minél hangosabban és minél több platformon szidni kell, hogy igazából már fel sem tűnik a sok horrorsztori, ami szembejön velünk a közösségi média oldalakon. Most azonban egy olyan történet került elém, amit én magam sem akartam elhinni: egy japán turistacsoport került vicces helyzetbe a magyarországi vonatközlekedés miatt. Lázár János igyekszik megregulázni a MÁV-ot, több kevesebb sikerrel: egy több pontos akciótervvel próbálja meg visszaszorítani az elégedetlenkedő utasok számát.

Ázsiában kicsit más kultúrája van a vonatozásnak.

Nem olyan régen nekem is volt szerencsém kipróbálni és nem túlzás amit állítanak: másodpercre pontosan betartott menetrend és olyan tisztaság, mintha minden alkalommal egy új szerelvényben utaznál. A 8:00-és indulás nem 8:01, a kínai mágnesvasút pedig a 420 km/h-ás sebességével 8 perc alatt tesz meg olyan hihetetlen nagyságú távot, ami itthon egyelőre elképzelhetetlen, mindezt egyébként nem is drágán.

Az egyik rohamosan fejlődő város Csunking, aminek a közlekedési hálózata olyan, mintha egy scifi elevenedett volna meg:

Japánban még ennél is komolyabban veszik a gyors és hatékony tömegközlekedést.

Ez okozhatta annak a turistacsoportnak a félreértését, akik hazánkba látogattak és egy (pontosabban kettő) meglepő számadattal szembesültek. A budapestieknek természetes, hogy relatíve könnyen eljuthatnak az ország bármelyik pontjára, ám a vidéki városok összekötésénél találkozhatunk érdekes dolgokkal. Több oldalon is beszámoltak arról a vicces esetről, hogy néhány japán utazó amikor meglátta a Pécs-Nyíregyháza vonatút hosszát, akkor azt hitték, hogy Magyarország nagyobb mint Kína.

És miért gondolták ezt?

A MÁV járataival a vonatút hossza majdnem 7 óra (csak viszonyításképpen Magyarországról eljutni Kínába repülővel szintén ennyi). Ráadásul a jegynek is megkérik az árát: nagyjából 21.000 és 30.000 forint között mozog az összeg. Szintén viszonyításképpen: egy szicíliai repülőjegyet jobb időszakban már 6000 forintért tudsz vásárolni. Ez persze nem kell, hogy vita téma legyen: ennyibe kerül a szolgáltatás, kész. A sztori sokak figyelmét felkeltette és kifejezetten mókásnak találják, hogy egy ilyen félreértésnek köszönhetően ment híre hazánknak Japánban, az pedig még humorosabb lehetett, mikor felvilágosították a turistákat, hogy pontosan milyen távolságról is beszélünk.

A történet több mémen is megelevenedik, ami alatt természetesen az emberek kihasználják a helyzetet és szörnyülködnek egy sort azon, hogy mennyire le vagyunk maradva a többi országhoz képest: