Tűzijátékkal gyújtott fel majdnem egy zalaegerszegi társasházat, ultimátumot kapott a lakóktól
Olvass tovább...
Sétáltatás közben futott egymásba a kutyasétáltató és a tűzijátékozók.
Az állattartók és a tűzijátékozók finoman szólva sem állnak egymáshoz túl közel, amikor az év végi szórakozásról van szó. Na nem a virslivel meg a pezsgővel van baj, hanem a pirotechnikai eszközökről, amik kapcsán egyszerűen nem jutnak kompromisszumra.
Pedig a megoldás viszonylag egyszerű lenne, ma már kapni csendes tűzijátékokat, amik csak a fényükkel kápráztatják el a műfaj kedvelőit, és nem ijesztik meg az állatokat. Ezek azonban még nem terjedtek el igazán, és talán nem is fognak, hiszen sokan épp a hangjuk miatt lövöldözik fel őket.
Olvass tovább...
Hiába korlátozták csupán néhány órára a szilveszteri tűzijátékozást, így is rengeteg kutya kóborol el félelmében, ám már azzal rengeteget lehetne tenni, ha felelősségteljesebben gondolkodnának az emberek. Ne gondoljuk azonban, hogy erre nem lehet példát látni, a Threads-en osztott meg egy gazdi egy szívmelengető történetet, és ilyenből kellene több, hogy széthúzás helyett végre egy kis egyetértés és összefogás lehessen az emberek között.
„Este 10 körül lent döcögünk a szokásos körünkön a kutyával és ahogy sétálunk elhaladunk egy rendezett kis csapat mellett, akik a saját házuk előtti kis utcából tűzijátékoznak. Amint megláttak minket nagy kiáltás:
- ÁLLJ! JÖN EGY KUTYA! VÁRJATOK! - majd nagy csend, míg elhaladtunk
- Szerencsére a kutyám nem szívbajos, de innen is köszönjük még egyszer a figyelmességeteket”
– írta a posztoló.
Olvass tovább...
Több ezren látták a kiírását, így azok is jelentkeztek, akiktől az empatikus gesztus érkezett. A kommentelők pedig úgy vélték, hogy ez a hozzáállás lenne a normális, és példát vehetnének róluk mások is.
Mint arról a Nébih is készített egy videót, a kutyák a hirtelen, nagy hanghatás miatt félnek a tűzijátékoktól. Érdemes ilyenkor a gazdinak a kutyával lenni, a benti háttérzajokat, mint a tévét vagy rádiót kissé felhangosítani (ezzel is elnyomva a külső robajokat), állatorvosi javaslatra pedig akár enyhe nyugtatót is lehet adni – de még jobb, ha sikerül csendes helyre vinni a kutyát erre az éjszakára.