Előkerült az utolsó felvétel Hadas Krisztáról, imádott férjével látható rajta
Olvass tovább...
A diákhitel alternatívájaként érkezik a munkáshitel, érdemes alaposan átböngészni a feltételeket.
Újabb gazdasági programpontokat jelentett be a kormány a napokban, melyeknek fontos részét képezte az úgynevezett „munkáshitel” is, aminek a részleteit is ismertették, így a felvétel feltételeit és azt is, hogy mikortól lehet igényelni.
Mint azt Gulyás Gergely a legutóbbi Kormányinfón elmondta, a munkáshitelre azok a fiatalok jogosultak, akik már betöltötték 17., de még nem érték el 26. életévüket. A hitel szabadon felhasználható, kamatmentes, maximum 4 millió forintig igényelhető, és tízéves futamidő alatt egyenlő részletekben kell törleszteni.
Olvass tovább...
A hitel felvételének feltételei, hogy a kérelmező Magyarországon heti legalább 20 órában foglalkoztatott vagy vállalkozó legyen; vállalkozók esetében a jövedelemnek csak a heti 20 órás átlagjövedelmet kell elérnie. Fontos részlet, hogy a diákhitelre jogosultak nem vehetnek fel munkáshitelt, az igénylőknek pedig vállalniuk kell, hogy öt évig Magyarországon dolgoznak vagy vállalkoznak.
A programmal a gyermekvállalás ösztönzését is célul tűzték ki, a hitelfelvételt követően született első gyermek esetén két évig felfüggesztik a törlesztést, a második gyermek után további két évig. Utóbbi esetben az aktuális tartozás felét elengedik, a harmadik gyermek születésekor pedig a fennálló tartozást teljes egészében elengedik. A szabályozás 2025. január 1-jétől lép életbe, és már szerepel a következő évi költségvetésben is.
Ez azoknak a családoknak jár, akik 5000 főnél kisebb lélekszámú településeken élnek, a program pedig a 2021–2022-es otthonfelújítási program mintájára készült. A támogatás a felújítási munkálatok széles körére igényelhető, a munkadíj és anyagköltségek 50 százalékára, maximum hárommillió forintig vissza nem térítendő formában.
Olvass tovább...
Ezen felül igénybe vehető egy újabb, hárommillió forintos államilag támogatott jelzálogalapú hitel, ami a felújítási költségek megelőlegezésére szolgál, ebben az esetben az állami kamattámogatás mértéke három százalékpont. Azon családok, akik a korábbi programban már részt vettek, a most meghirdetett támogatásból összesen hárommillió forintot igényelhetnek.
A kormány ezen a héten nyújtotta be a törvényjavaslatot az Országgyűlésnek, amely tartalmazza a gyermekek után járó adókedvezmény megduplázását is két lépésben, 2025 július 1-jén és 2026 január 1-jén.