Ördög Nóra reagált a Krausz Gábor körül dagadó botrányra, elmondta milyen ember valójában a séf
Olvass tovább...
Közügyektől is eltiltanák, és 18 éven aluliakkal sem foglalkozhat.
2024 július 11-én a szolnoki kalandparkban az 56 éves karateedző, A. Tibor súlyosan bántalmazott egy hétéves kisfiút, mert a gyermek nem akart részt venni a mászóka feladatban. A férfi felrúgta a kisfiút, aki a levegőben megpördült, majd a fejére esett. A vádirat szerint a bántalmazás után az edző megalázó megjegyzéseket tett a síró gyerekre, és vizet locsolt az arcába, miközben azt kérdezte: „Mi van, kislány vagy? Sírjál!” A cselekményt a tábor többi résztvevője is látta, ami tovább növelte az eset súlyosságát.
[[cikk1]]
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség vádat emelt A. Tibor ellen, és két és fél év börtönbüntetést, valamint három év közügyektől való eltiltást indítványozott. A vád védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett, maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés bűntettének kísérlete és kiskorú veszélyeztetésének bűntette lett. Az ügyészség azt is kérte, hogy a férfit végleg tiltsák el bármilyen olyan tevékenységtől, amely 18 év alattiak nevelésével vagy felügyeletével kapcsolatos.
A. Tibor elismerte a cselekmény elkövetését, de állítása szerint nem akarta sem pszichikailag, sem fizikailag bántani a gyermeket. Az edző és ügyvédje úgy véli, hogy a bűncselekmény súlyát tekintve a cselekmény csupán garázdaságnak minősül, és nem olyan súlyos bűncselekményeknek, mint amelyeket az ügyészség rótt a terhére. Az eljárás jelenleg is tart, és a férfi csak akkor kaphat enyhébb ítéletet, ha az előkészítő ülésen teljes mértékben beismeri bűnösségét.
Olvass tovább...
Az ügy széleskörű felháborodást váltott ki, aminek hatására a Magyar Karate Szövetség először ideiglenesen, majd véglegesen eltiltotta A. Tibort a karateoktatástól, és megfosztotta őt az összes elismerésétől, beleértve a fekete övet is. Az edző sportegyesületét, a Yakuzák Sportegyesületet szintén kizárták a szervezetből.
A bántalmazott kisfiú édesanyja elmondta, hogy a történtek óta az edző nem kért tőlük személyesen bocsánatot, amit a szülők nehezen fogadtak el. Az ügy tanulságai rávilágítanak arra, mennyire fontos a gyerekekkel dolgozó szakemberek megfelelő viselkedése és az ilyen jellegű esetek komoly következményeinek kezelése.
Az eset jelenleg is nagy figyelmet kap a médiában és a társadalomban egyaránt, a végleges ítélet pedig iránymutató lehet a jövőbeli hasonló esetek jogi megítélésére.
forrás: SZON