Sandra Bullock négy év kihagyás után azzal a filmmel tér vissza, amelyet 1998-ban még megbuktattak a kritikusok

Az Átkozott boszorkák első részét annak idején zavaros műfaji kísérletnek tartották, a közönség azonban nem hagyta eltűnni. Huszonnyolc évvel később Sandra Bullock és Nicole Kidman visszatér az Owens családhoz, amelynek nőtagjait még mindig egy évszázados átok üldözi.
Hollywood mostanában szinte megszállottan kutatja a múltat olyan filmek után, amelyekből folytatást, előzménytörténetet vagy új feldolgozást készíthet. Az Átkozott boszorkák 2. esetében azonban nem egy régi kasszasikert poroltak le. Az 1998-as eredeti filmet megjelenésekor a kritikusok kifejezetten rosszul fogadták, és pénzügyileg sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A Sandra Bullock és Nicole Kidman főszereplésével készült romantikus fantasy jelenleg is csupán 27 százalékos kritikusi értékelésen áll a Rotten Tomatoes oldalán. A bírálók annak idején főként a film kiszámíthatatlan hangvételét támadták: a történet egyszer romantikus vígjátékként, máskor családi drámaként, majd sötét természetfeletti történetként működött.
Éppen ez a furcsa keverék mentette meg később a feledéstől.
Az Átkozott boszorkák az évek során új közönséget talált magának
Az Owens nővérek története különösen azok körében vált kultikussá, akik nemcsak a varázslatot, hanem a film mögött húzódó családi drámát is felismerték. Sally és Gillian Owens olyan családba született, amelynek nőtagjai évszázadok óta mágikus képességekkel rendelkeznek. Az adottságukhoz azonban átok társul: tragikus sors vár arra a férfira, akibe egy Owens nő beleszeret. A történet így a könnyed boszorkányos felszín alatt a veszteségről, a nővérek közötti kötelékről és az örökölt családi terhekről szólt.

Elszakadt a cérna a medvénél - Egy autónak ugrott, majd letépte a kocsi lökhárítóját a turisták szeme láttára
Olvass tovább...
A Guardian 2026 augusztusában, az eredeti film mozis újrabemutatása alkalmából már jóval kedvezőbben értékelte az alkotást. A lap szerint a romantikus különcség, a meleg tónusú képi világ és a fekete humor szokatlan elegye ma is működik. Amit 1998-ban következetlenségnek láttak, az közel három évtizeddel később sajátos karakternek tűnik.
Sandra Bullock négy év után állt újra kamera elé
A folytatás Sandra Bullock pályafutásában is különleges helyet foglal el. A színésznő 2022 óta nem vállalt főszerepet, mert a családjára és beteg élettársa, Bryan Randall ápolására akart koncentrálni. Randall három éven át küzdött az ALS nevű idegrendszeri betegséggel, majd 2023-ban, 57 éves korában meghalt. Bullock az Átkozott boszorkák 2. londoni premierjén beszélt arról, hogy ma már személyesen is érti Sally Owens legmélyebb félelmét. Szülőként legszívesebben minden fájdalomtól megóvná a gyermekeit, de tudja, hogy nem élheti le helyettük az életüket. Ez az élmény a második rész történetében is hangsúlyos szerepet kap. Sally már nem az a fiatal nő, aki saját szerelmi életét próbálja megmenteni. Anyaként kell szembenéznie azzal, hogy lányait is elérte a család sötét öröksége.
Az Átkozott boszorkák 2. Alice Hoffman 2021-ben megjelent, The Book of Magic című regényéből merít
A történet középpontjában az Owens család több generációja áll, miután Sally egyik lánya titkokat kezd feltárni a család múltjából, és saját sötét képességei is felszínre kerülnek.
Sandra Bullock és Nicole Kidman mellett Stockard Channing és Dianne Wiest is visszatér Frances és Jet néni szerepében. Sally lányait Joey King és Maisie Williams alakítja, az új szereplők között pedig Lee Pace, Xolo Maridueña és Solly McLeod is feltűnik.
A filmet az Oscar-díjas Susanne Bier rendezte, akinek nevéhez az Egy jobb világ, a Bird Box és a Tudhattad volna című sorozat is kapcsolódik. A forgatókönyvet Akiva Goldsman és Georgia Pritchett írta. Goldsman az első film készítésében is részt vett, így a folytatás egyik írója személyesen ismeri az Owens család eredeti filmes világát.

„Megfagyott az ereimben a vér, a seprűt is elejtettem” - Sokkot kapott a takarító, amikor meglátta, mi áll az üres tornateremben
Olvass tovább...
Az Átkozott boszorkák 2. legnagyobb kérdése az, hogy képes-e önálló történetet mesélni, vagy csak az 1998-as film emlékeiből próbál megélni. A régi szereplők visszatérése, az új nemzedék megjelenése és Susanne Bier személye arra utal, hogy az alkotók nem pusztán újra akarják játszani Sally és Gillian fiatalkori történetét. Az idő múlása itt nem kellemetlen részlet, amelyet digitális trükkökkel kell eltakarni. A két főszereplő idősebb lett, veszteségeket élt át, gyerekeket nevelt fel, és ezt a film is beépíti az Owens család történetébe. A szerelmi átok mellé így az anyai félelem, az elengedés és a generációkon át öröklődő sebek kerülnek.
Az első részt a kritikusok megpróbálták eltemetni, a közönség azonban huszonnyolc éven át életben tartotta. Szeptemberben kiderül, hogy az Owens nővérek másodszor is képesek-e szembeszállni az átokkal – és azzal a hollywoodi szabállyal, hogy egy megkésett folytatás ritkán ér fel az eredeti emlékével.
