promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Óriási hasonlóság van a koreaiak és a magyarok között, a Squid Game-ben is feltűnik ez

Óriási hasonlóság van a koreaiak és a magyarok között, a Squid Game-ben is feltűnik ez

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Zene, Film & Kultúra
Kategória fejléc

Sokan nem tudják, hogy bizony máshol is hasonló a névadási szokás, mint Magyarországon.

Mit mond nekünk a Netflix sikersorozata, a Squid Game, ami új lehet?

Sokszor futhatunk bele az interneten olyan különleges magyar dolgok, szokások és hagyományok felsorolásába, amelyek arról tudósítanak nekünk, hogy bizony a magyar névadási szokás egyedülálló a világon, csak a magyarok írják úgy a nevüket, hogy elől van a családnév és utána következik a keresztnév.

Nos, az igazság ezzel szemben az, hogy más országokban is létezik ez a névadási hagyomány, ez a névsorrend a hivatalos.

Ezt hívjuk keleti névsorrendnek is, és ezzel áll szemben a nyugati névsorrend. A keleti névsorrend esetén első helyen áll a családnév, így egy vagy több vezetéknév, majd ez után következik a személynév (a keresztnév), amely szintén egy vagy több. Magyarországon személynévből kettő lehet a nevünkben a szabályozás szerint.

A dél-koreai sorozatban is láthatjuk és hallhatjuk ezt a névadási szokást, amely sokaknak feltűnhetett Magyarországon is.

De kik is használják a keleti névsorrendet a világon? A keleti névsorrendet Magyarországon kívül Kína, Mongólia, Japán, a két Korea, Szingapúr, Tajvan, Kambodzsa és Vietnám használja hivatalosan, továbbá Malajzián belül a kínai közösség, és a szomszéd országokban élő magyar nemzeti kisebbségek.

A Squid Game-ben is láthatjuk a koreia nevek azon különlegességét, hogy a családnevek nagyon rövidek, általában egy szótagosak. A Kim, a Lee és a Park a három leggyakoribb koreai családnév. 

Érdekesség az is, hogy a keleti névsorrend még a középkori Európában is nagyon elterjedt volt, csak később jött a változás a mi kontinensünkön.