promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
A NASA tudósa felfedte a brutális igazságot az egyiptomi piramisokról

A NASA tudósa felfedte a brutális igazságot az egyiptomi piramisokról

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Űrkutatás
Kategória fejléc

A NASA tudósa tudományos magyarázattal szolgált a gigantikus építményekkel kapcsolatban.

Valószínűleg nincs a világon gigantikusabb építménye, amely évszázadok óta jobban izgatná az emberiség fantáziáját, mint az egyiptomi nagy piramisok, a Mokattam-fennsík lenyűgöző alkotásai, amelyek egyben a világ hét építészeti csodájának is egyikei, azok, amelyek tényleg megmaradtak az ókorból. Nem is csoda, hogy számtalan elmélet született az építésükkel kapcsolatban, és persze azzal kapcsolatban is, hogy pontosan miként funkcionáltak.

A világűr és a piramisok kapcsolata több elméletben is összecseng, ám vannak olyanok ezzel kapcsolatban, amelyek kevés bizonyítékkal szolgálnak, miközben több feltevést szakértők meg is erősítettek.

Az ősi csillagképekhez való igazodás a szakértők több elméletében is szerepel, és ezzel kapcsolatban korábban a NASA tudósai is megszólaltak. Nem ördögtől való tehát az, hogy a fennsík nagy piramisainak építésénél (azok tájolásánál, elhelyezkedésénél, rálátásánál az égboltra) bizony fontos szempont volt az, hogy mit láttak odafent az egyiptomiak az éjszakai égbolton. Bizony megeshet, hogy a nagy piramisok egymáshoz fűződő kapcsolata, az elhelyezkedésük magyarázat az, hogy az égbolton milyen formációt láttak az ókoriak. Egykor ugyanis a Thuban nevű csillag volt a Sarkcsillag, és néhány elem ehhez igazodik a piramisoknál.

Ám az égbolt megváltozott, mi pedig mást látunk manapság, mint több ezer évvel ezelőtt az ókori egyiptomiak. A piramisokban kialakított kémlelők tehát az égbolt egyes objektumaira mutatnak egyes tudósok elmélete szerint, és ezzel teremtettek valamiféle misztikus kapcsolatot a mindenség és a fáraó lelke között, aki halála után a mindenségbe távozott. A Sarkcsillag pedig a túlvilághoz való hitükben játszott fontos szerepet.

A Thuban az elméletek szerint 21 ezer év múlva újra ott lesz majd, ahol az egyiptomiak egyszer látták, ez a mozgás pedig a Föld szabálytalan alakjához és pörgettyű mozgásához köthető.

A Sarkcsillag amúgy rengeteg más nép mitológiájában is központi szerepet kap, egyfajta isteni lakóhelyként tekintenek rá, vagy éppen egy égi átjáróként a világok között. DE van olyan ősi kultúra, ahol egyenesen a Mennyek kapujaként hivatkoznak rá.

És ezeket az érdekességeket tudtad az ókori Egyiptomról?

(via Stardate)