.jpg?crop=2108,869,13,64&width=386)
A Netflix sorozata a gengszetfilmek trónjára tör, a rajongók szerint igazi mestermű
Olvass tovább...
Tom Hardy brutális karizmával tér vissza a SkyShowtime új sorozatában – nem csoda, hogy azonnal a magyar toplisták élére ugrott.
Ha Tom Hardy megjelenik a képernyőn, arra oda kell figyelni. Legyen szó tabuszegett sorozatról vagy Kray-testvér féle kettős szerepről, Hardy mindig hozza azt a nyers erőt, amit nem lehet tanítani. Most a SkyShowtime új dobásában, a Gengsztervilág (MobLand) című sorozatban vállalja magára az alvilág legfőbb problémamegoldó szerepét – és a nézők megőrülnek érte.
A sorozat gyorsan meghódította a magyar közönséget, és pillanatok alatt a streamingplatform toplistájának élére ugrott. De miért ilyen népszerű a Gengsztervilág, miközben tele vagyunk maffiasztorikkal?
Olvass tovább...
A történet a Harrigan-klán körül forog, akik London drogbizniszének nagyurai, ám a család belső működése korántsem hibátlan. Hardy karaktere, Harry Da Souza, afféle karizmatikus „problémamegoldó”, aki vagy megfenyeget, vagy elbűvöl – attól függően, hogy mit kíván a helyzet. Miközben rendet rak egy balul elsült klubbéli késelés után, gondoskodik a tanúk "meggyőzéséről", elkerüli a bandaháborút, és még arra is marad ideje, hogy kezelje boldogtalan házasságát.
A szereplőgárda ráadásul kivételes: Helen Mirren mint a klán igazi feje, Pierce Brosnan mint a brutálisan hangulatingadozó családfő, és Paddy Considine, aki inkább háttérbe húzódva próbál lavírozni a családi játszmákban.
A sorozat első részeit maga Guy Ritchie rendezte, és ez látszik is: pörgős jelenetek, penge dialógusok, és egy olyan atmoszféra, amelyben egyszerre kapunk kocsmai zűröket, cotswoldsi luxust és régi iskola szerinti bandázást. De a Gengsztervilág nem csak „mókás gengszterkedés” – van mögötte rendszer, feszültség és meglepően jól működő karakterdráma.
Olvass tovább...
A sorozat egyik kulcsmondata:
„Ha azt mondom, hogy megoldom, akkor meg van oldva.” – ez pontosan összefoglalja Hardy figurájának lényegét. Nem túlbeszéli, csak megcsinálja. Az alvilági elegancia és a nyers erő kombinációja olyan intenzív jelenlétet ad, ami miatt egyszerűen nem lehet nem nézni.
Igen. Aki szereti a stílusos, jól eltalált karakterekkel teli bűndrámákat, az imádni fogja a Gengsztervilágot. Aki pedig csak Tom Hardy miatt kapcsolja be, az sem fog csalódni – minden jelenet, ahol szerepel, minimum aranyat ér.
A Gengsztervilág már elérhető a SkyShowtime-on, és könnyen lehet, hogy az év egyik legmeglepőbb sikersorozatává válik.
Az alábbi videóban a sorozat előzetese látható: