promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
A Netflix népszerű thrillere, ahol már az első rész után nem bízol senkiben

A Netflix népszerű thrillere, ahol már az első rész után nem bízol senkiben

Borítókép:  Videó részlet
TV műsorok
Kategória fejléc

Egy FBI-ügynök, egy soha meg nem csörrenő telefon, egy összeesküvés, ami egészen az Ovális Irodáig vezet. A Netflix thrillere úgy tartja fenn végig a feszültséget, ahogyan azt nem sok sorozat mondhatja el magáról.

Peter Sutherland (Gabriel Basso) csak egy kis fogaskerék a rendszerben. Egy alagsori irodában, a Fehér Házban őrzi az éjjel-nappal hallgatag segélyvonalat, amit csak akkor csörgetnek meg, ha egy titkos ügynök bajba kerül. Nem tűnik túl izgalmas melónak – egészen addig, míg a vonal végre meg nem szólal.

A hívás a teljes világát felforgatja. Egy összeesküvés kezd körvonalazódni, amely a titkosszolgálatoktól kezdve a legmagasabb szinteken lévő politikusokat is érinti. A cél: kideríteni, ki a tégla a rendszerben – mielőtt túl késő lenne.

Egy lány a vonal végén – és a múlt, ami üldöz

A hívó nem más, mint Rose Larkin (Luciane Buchanan), egy techvállalkozóból lett menekült, akinek a nagybátyja és nagynénje – titkos ügynökök – épp az életükért futnak. Vagy futottak. A támadás után Rose egyedül marad, és Peter lesz az egyetlen, akiben bízhat.

A két főhős között szép lassan bizalom alakul ki, majd… valami több is, de ne várj klisés szerelmi szálat – a sorozat szerencsére nem erre épít. Az akcióra, a politikai intrikára és a paranoiára annál inkább.

A tempó: szédítő. A cselekmény: kanyarokkal teli.

A Netflixen elérhető Éjjeli ügynök nem hagy sok időt levegőt venni. Autós üldözések, lakásbetörések, megfigyelések, árulások – minden epizód úgy végződik, hogy azonnal indítanád a következőt. Ez tipikusan az a thriller sorozat, amit „csak egy rész” felkiáltással kezdesz el, majd reggel 3-kor azt veszed észre, hogy már csak egy epizód van hátra.

És nemcsak pörög, de meglepően intelligens is. Nem nézi ostobának a nézőt, sőt, néha úgy kell visszatekerni egy-egy jelenetet, hogy „várj, most ki kivel van?” – és ez jó dolog.

Egy kis Testőr, egy csipet 24, némi Homeland– és mégis friss

Ha szeretted a Testőrt, ha tetszett a 24 adrenalinszintje, és ha a Homeland csavarjait is értékelted, akkor az Éjjeli ügynök neked való. De mégsem másol, inkább ügyesen épít a műfaj alapjaira, miközben hoz valami újat: egy egyszerű, de szerethető főhőst, akiben nincs semmi szuperhősös túlzás – és ez már önmagában üdítő.

A színészek és a rendezés is meglepően erősek

Gabriel Basso (Peter) hiteles, karizmatikus, de nem túlzó. Luciane Buchanan (Rose) szintén remek partner, dinamikus, de nem túljátszott karakterrel. Hong Chau (Diane Farr), a Fehér Ház kemény főtanácsadója pedig épp annyira rejtélyes, hogy végig gyanakodjunk rá.

A sorozat showrunnere, Shawn Ryan (The Shield, S.W.A.T.) nem először nyúl a hatalom és a rendszer működésének sötét oldalához – és most is sikerül érzékeny politikai és morális kérdéseket belecsomagolni a popcorn mellé.

És ami a legjobb: egy történet, ahol nincs üresjárat

A Netflixnél végre megértették, hogy nem minden évadnak kell harminc epizód. Az Éjjeli ügynök egy kerek sztorit mesél el, ráadásul úgy, hogy közben folyamatosan emeli a tétet. Az utolsó részekre már mi nézők is paranoiásan pásztázzuk a képernyőt: ki a beépített ügynök? Ki hazudik? Ki hal meg legközelebb?

Az Éjjeli ügynök az a fajta thriller, ami nem akarja újra feltalálni a műfajt – de minden egyes jelenetében érzed, hogy profik csinálták, szívvel, lendülettel, és nem féltek belevágni a sűrűjébe. Ha kell egy sorozat, ami leköt, feszültté tesz, és egy kicsit el is gondolkodtat a hatalom természetéről, akkor ne keresgélj tovább.

Nézd meg, ha: bírod az intelligens politikai thrillereket, ahol semmi sem az, aminek látszik – és ha hajlandó vagy egy éjszakát feláldozni a sorozatmaraton oltárán.

Az alábbi videóban a sorozat kedvcsináló előzetese látható: