
Felnyitották az egyiptomi halálpiramist, amit hirtelen megláttak a bejáratnál, az nem lehetett volna ott
Olvass tovább...


Az új elmélet tényleg teljesen új, semmihez nem hasonlítható. Szétzúz mindent egy brutális új felfedezés, így építették a piramisokat egy tudós szerint
A piramisok építésének körülményei, a metodika, a logisztika és a tervezés, az egyik legkutatottabb területe Egyiptomnak. Az évszázadok alatt számtalan elmélet és magyarázat látott napvilágot. Nem is olyan régen űrfelvételek segítették a tudósokat, hogy megtudhassák, hogyan szállíthatták a hatalmas kőtömböket a bányákból egyenesen a piramisokig.
Egy sokkolóan új elmélet meglehetősen érdekes magyarázattal szolgál a Nagy Piramis építésével kapcsolatban. Az új elmélet szerint a piramis egy hatalmas gép, amely igazából maga volt az építőszerkezet, belülről építették a piramist.
Belülről kifelé épült, és a piramis egy hatalmas gép valójában
A tanulmány szerzője Simon Andreas Scheuring, a New York-i Weill Cornell Medicine tudósa, aki szerint az egyiptomiak nem hatalmas külső rámpákat és tömeges emberi erőt használtak, hanem belső emelőrendszereket, csigákat és ellensúlyokat, amelyekkel a köveket a helyükre emelték.

Olvass tovább...
A piramis maga volt a mechanikus szerkezet, amelyen belül belső, kővel bélelt rámpák és csigaszerű szerkezetek segítségével mozgatták a többtonnás mészkő- és gránittömböket. Ugyanakkor a Nagy Galéria volt például az a hely, ahol az ellensúlyokat csúsztattak lefelé, hogy ezzel felhúzó erőt generáljanak.
Az Előcsarnok, amit korábban biztonsági kamrának hittek, valójában egy csigarendszer része lehetett, amivel akár 60 tonnás köveket is a magasba tudtak emelni.
A tudós szerint a külső falak enyhe homorúsága, a belső kamrák furcsa elhelyezkedése, valamint a rétegvastagságok eltérései is mind ezt az elméletet támasztják alá.
A nemrég felfedezett üregek a piramis belsejében szintén megfelelnek azoknak a helyeknek, ahol ezek a függőleges aknák és munkaterületek lehettek.

Olvass tovább...
(via Greek Reporter)