
Sikítva menekült ki az egyiptomi piramisból három férfi, ott töltötték az éjszakát, elképesztő dolgot láttak
Olvass tovább...
A Királyi Kamrában különös dolgok történnek.
Az egyiptomi nagy piramis Királyi Kamrájában különös mozgást tapasztaltak a tudósok, amelyek bizony átírhatják nagyon a jelenlegi tudományos világ vívmányait, és új impulzusokkal telíthetik a tudományos vizsgálódásokat, amelyek az egyiptomi nagy piramis környékén folynak. Most számítógépes szimulációkat végeztek a nagy piramis termeiben és kamráiban, és olyan megállapításokat tettek a tudósok, amelyekre korábban bizony nem sokan számítottak.
Bizonyos az is, hogy új irányt adhat a tudománynak ez a felfedezés.
Valami tényleg mozog, és ez új elméletek kialakulásához is vezethet akár. A napelem forradalmi átalakulásához is vezethet.
Olvass tovább...
A német és orosz tudósok célja az volt, hogy feltérképezzék az elektromágneses energia eloszlását és megértsék, okoz-e a piramis fókuszáló vagy rezonanciahatást. Mint arról az elkészült tanulmány is beszámol hosszan, a vizsgálatok a 200–600 méteres hullámhosszúságú rádióhullámokra koncentráltak, amelyek hosszabbak, mint a piramis fizikai méretei.
Meglepő eredmények születtek a tudományos vizsgálat révén.
Ez volt amúgy az első tanulmány, amely már rádióhullámokkal is modellezi a piramisok viselkedését. Arra jutottak végül, hogy a piramis fókuszálja a felülről érkező rádióhullámokat, és a Királyi Kamra ebben a folyamatban rezonátorként működik, azaz koncentrálja az elektromágneses energiákat.
Ennek a felfedezésnek pedig bizony nagyon komoly hatása lehet tudományos értelemben is további fejlesztésekre, amelyek segíthetnek részben újabb technológiák fejlesztésében is az energiaszektorban, illetve az energiahatékonyság növelésében is csúcstechnológiás szerkezetekben.
Mint arról már korábban is szó volt, most a nagyívű a felfedezés gyakorlati hasznát próbálják kideríteni, így a felfedező csapat jelenleg azt vizsgálja, hogyan használhatók fel piramis alakú nanorészecskék új technológiák, például nanoszenzorok vagy nagy hatékonyságú napelemek kifejlesztésére.
Olvass tovább...
(via PhysicsWorld)