
Összedőlt az egyiptomi piramis, a romok között megmagyarázhatatlan részlet tárult fel, ám a tudósok megfejtették
Olvass tovább...
Elképesztő, hogy mit találtak az egyiptomi piramisok közvetlen közelében, még nincs vége a történetnek.
Az elmúlt hónapban a tudományos életet az tematizálta, hogy bizony az egyiptomi piramisok alatt sok tudós szerint valami egészen rendkívüli találtak, amely akár megváltoztathatja az emberiség történelmét is. Az úgynevezett SAR-technológia ugyanis a piramisok alatt valami óriási objektumot észlelt, sokak szerint egy elfeledett, rejtett város lehet Egyiptomban. Ám a szakma inkább szkeptikusan állt a nagy felfedezéshez, az egyiptológusok is rávilágítottak arra,
hogy a technológia ilyen mélységben bizony nem észlelhet pontosan ekkora dolgokat.
A felfedezés azóta is megosztja a világot, szakértők folyamatosan beszélnek róla. Nem is csoda, hogy ezen felfedezésen felbuzdulva előjönnek elképesztő más felfedezések, amelyek azzal kapcsolatosak, hogy a piramisok alatt rejtett struktúrák, járatok vagy éppen járatrendszerek lehetnek. Azt azonban nem tudjuk, hogy ezek milyen célt szolgálhattak.
De mi lehet még a piramis alatt? Rendkívüli, ami megjelent megint.
Olvass tovább...
Andrew Collins brit kutató még évekkel ezelőtt fedezte fel a Madarak sírja nevű helyet Gízában, a piramisok közvetlen közelében. Ez a sír, tele madármúmiákkal, egy természetes barlangrendszer egy része, amely tovább kígyózik a piramisok irányába, vagy éppen a piramisok alá. Valószínűleg a vízerózió vájta ezeket a sziklákba. A műholdas felvételek szerint azonban a barlangrendszerek elérhetik a piramisokat is, ami bizony nagy felfedezés lehetne.
A sírban talált múmiák alapján egy madárkultusz legfőbb helyen lehet a barlangrendszer. Talán az íbiszhez vagy a sólyomhoz kapcsolódóan, amelyek Thoth vagy Szókar istenekhez köthetők. A barlangrendszer felfedezése után Collins és csapata többször is bejárta a területet, de a sírt később lezárták, és a további kutatások lehetősége korlátozottá vált.
Érdekesség, hogy brutális mennyiségű madármúmiát találtak a környéken, kérdések tehát rögtön adódnak. Egyes elméletek szerint az ókori egyiptomiak ipari méretű tenyészeteket kreáltak. A mitokondriális DNS-vizsgálatok azonban ennek az állításnak ellentmondanak, ugyanis az íbiszek genetikai sokféleségét mutatja az eredmény. A kutatók szerint tehát a madarakat természetes élőhelyükre csábították, például tavakhoz és mocsarakhoz a templomok közelében, és ott időszakosan befogták őket áldozati célokra.
A helyen tehát további vizsgálatok kellenek majd, hogy kiderüljön, hova vezethet a barlangrendszer, amelyben elképesztő mennyiségű állatmúmiát találtak.
Olvass tovább...
(Forrás: YouTube, The Guardian)