![A kínai agyaghadsereg nagyon sötét titkát tárták fel, már vizsgálják a tudósok](https://images.promotions.hu/article/127688/1737760697_kinai-agyaghadsereg-titka.jpg?crop=1400,577,0,43&width=386)
A kínai agyaghadsereg nagyon sötét titkát tárták fel, már vizsgálják a tudósok
Olvass tovább...
Több ok vezethetett ahhoz, hogy összedőljön az óriási nagy épület, amely egy kísérlet is volt egyben.
Egyiptom kapcsán mindig arról hallunk, hogy a piramisok építését csodálatos mérnöki munka előzte meg, minden a helyén van és a minden tökéletes. Ám az igazsághoz tartozik az is, hogy az egyiptomiaknál a piramisok évszázadok alatt nyerték el a végső formájukat, míg aztán a piramisépítés leállt. Ennek több oka is lehet, korábbi cikkünkben kitértünk arra is, hogy egy nagyszabású égi jelenség is hozzájárulhatott ahhoz, hogy a piramisokról alkotott kép megváltozott az ókori birodalomban, és nem épültek többé olyan gigantikus és lenyűgöző építmények, mint a három nagy gízai piramis.
Kisebbek lettek a piramisok, a fáraók pedig már nem is piramisokba temetkeztek.
A mejdúmi piramis az egyik legfurábban kinéző egyiptomi piramis, álpiramisnak is hívják, illetve hamis piramisnak. Lépcsős piramisnak indult az építkezés, majd az oldalait elkezdték mészkőlapokkal burkolni. Úgy néz ki manapság a piramis, mint egy óriási, de elhagyatott torony a sivatag közepén, messziről kitűnik, de a piramis oldalain is látszik, hogy bizony hatalmas omlások történtek a piramisnál.
Olvass tovább...
Sima falúvá akarták alakítani, de nem sikerült, az építők kudarcot vallottak.
Az összeomlás okai a mai napi vitatottak, de ezek a viták hozzájárulnak ahhoz, hogy jobban megértsük az egyiptomi piramisépítészet a folyamatait. Építés közben kezdtek bele az átalakításba, kiderült, hogy az alapozás nem stabil, így a külső borítása is instabillá vált. Kikezdte az időjárás is, a külseje folyamatosan lecsúszott a piramisról, majd elkezdtek omladozni az alsó rétegek is.
Egyes elméletek szerint pedig később elkezdték elhordani is a piramis leszakadó darabjait, ezért olyan kevés a törmelék az épület körül. A köveket pedig további építkezésekhez kezdték használni.
(Forrás: Ancient Egypt Site)