4600 éves álpiramis sokkolta a tudósokat, értetlenül állnak az építése előtt, csak találgatni tudnak
Olvass tovább...
Ez az egyik legfontosabb felfedezés Egyiptomban, ami tényleg sok mindenre magyarázatot ad.
A piramisok építésének problematikája mindig is a tudományos érdeklődés középpontjában volt, már évszázadok óta értekeznek erről a tudósok, és az elmúlt években bizony hatalmas áttörés történt tudományos berkekben. Többek között arra is választ lelhettünk, hogyan szállították az egyiptomi nagy piramisokhoz a köveket az ókori egyiptomiak.
A gízai nagy piramisokat egyenként több millió kőtömbből építették fel, ráadásul ezek a kőtömbök egyenként is több tonnát nyomnak, szállításuk igazi logisztikai kihívás lehetett. Ám az újabb eredmények szerint a Nílus segített az ókori embereknek, hiszen egykor ott is futottak Nílus-ágak a piramisok mellett.
A tudósok, többek között, Hader Sheisha, a Proceedings of the National Academy of Sciences című folyóiratban jelentett meg cikket erről a felfedezésről.
Olvass tovább...
A kérdésre már több válasz is született, sok esetben rámpás megoldásról beszélnek a tudósok. Ezzel kapcsolatban a tudósok kézzelfogható szerkezetet találtak a sivatagban, az egyiptomi piramisokhoz közel. Egy rámpaszerű szerkezetet, amely több ezer éves. Ez a rámpa pedig hozzájárulhat ahhoz, hogy megértsük az egyiptomi piramisok építésének technikáját.
A rámpaszerű szerkezetet egy kőfejtőnél találták meg, itt pedig már közel 5000 éve is folyt a kitermelés, tehát ezeket a szerkezeteket már akkor is használhatták, amikor épültek az egyiptomi piramisok. Ez a rendszer Hufu, a nagy piramis építőjének idejéig biztos visszanyúlik, hiszen a helyszínen olyan feliratokat is találtak, amelyek az ő idejére datálható.
(via Múlt-Kor)