
Sikítva menekült ki az egyiptomi piramisból három férfi, ott töltötték az éjszakát, elképesztő dolgot láttak
Olvass tovább...
Fura kísérlet zajlott Egyiptomban a piramisokban az éjszaka leple alatt.
Az egyiptomi piramisok csodájára jár a világ a mai napig, de a tudósok előtt más fontos személyek is le voltak nyűgözve Egyiptom óriásaitól, és bizony úgy gondolták, hogy a piramisok csodálatos látomások és nagy megvilágosodások helyei, sőt, azt gondolták, hogy a piramisban töltött idő hatására megváltozhat az életük is. A nagy felfedezők közül a leghíresebb Napóleon, aki rengeteg feljegyzés és kortárs visszaemlékezés szerint is eltöltött egy éjszakát a nagy piramisban, méghozzá a híres Királyi Kamrában.
Amikor pedig kijött onnan reggel, a katonái pedig érdeklődtek, hogy mit látott, ő úgy felelt, hogy amit elmondana, azt úgy sem hinnék el.
"Ha elmondanám, mit láttam, úgysem hinnék el."
Ám nem kell évszázadokat utaznunk vissza a történelembe, hiszen akadtak olyanok is, akik a 20. században tettek kísérletet a nagy piramisban, és bezárkóztak oda. Egy brit zenekar hátborzongató élményekről vallott korábban.
Olvass tovább...
Az utóbbi időben is éjszakáztak a piramisban, erre korábban külön és rendkívüli engedély kellett. Spirituális vezetők is részt vettek ilyen kísérleteken, nők és férfiak, és nagyon sokan találkoztak furcsa látomásokkal ezen kísérletek során a piramisban, sokan fura energiahullámokról is írtak feljegyzéseikben, mintha kizökkentek volna térből és időből a piramisban tartózkodás közben.
Sok megállapítás jött arra vonatkozóan, hogy a Királyi Kamra valójában egy beavatási tér helyszíne lehet. Több teória szerint a fáraó végső nyughelye és egy beavatási tér lehetett egyben a piramis.
Ezen feltételezések szerint a piramis kamrák rendszerét jelenti, pontosabban pedig úgy fogalmaztak, hogy az ősi egyiptomi elemek (föld, víz, levegő, tűz, éter) szerint rendezett kamrák rendszerét rejti.
A fáraó lelke itt áthalad az elemek rendszerén szimbolikusan. Mint megjegyzi sok, ezzel foglalkozó kutató, a piramisban létezhet egy ismeretlen kamra a tűz elemhez köthetően – Ra-Atum kamrája –, amely keletre néz és magasabban helyezkedik el, mint a Király Kamra.
Úgy véli több szerző is, hogy az átjárók, blokkolókövek, gerendák helyei és a galéria kialakítása mind támogatják azt az elképzelést, hogy ezek a terek nemcsak temetkezési célra, hanem többszöri használatra, akár rituálékhoz is készültek. Ez magyarázhatja az építkezést is, és sok olyan kérdésre adhat választ, amelyre eddig nehezen adtunk választ a piramis kialakítása kapcsán.
Ebből pedig az következik, hogy a piramis használatban lehetett az építése után is sokáig, hagyományt teremtett a későbbi korokban is.
Megeshet tehát, hogy a papok és egyéb vallási vezetők rituálékra, beavatásokra és napisten-imádatra használták, mielőtt a naptemplomok a későbbi dinasztiákban átvették e funkciót.
Olvass tovább...
(via Ancient-Origins)