promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Bezárkózott egy férfi az egyiptomi piramisba egy éjszakára, hátborzongató és rendkívüli dolgokról vallott, miután letelt az éjszaka

Bezárkózott egy férfi az egyiptomi piramisba egy éjszakára, hátborzongató és rendkívüli dolgokról vallott, miután letelt az éjszaka

Borítókép:  Profimedia/illusztráció/Eric Vandeville/akg-images
Tech & Tudomány
Kategória fejléc

Fura kísérlet zajlott Egyiptomban a piramisokban az éjszaka leple alatt.

Egy éjszaka a piramisban

Az egyiptomi piramisok csodájára jár a világ a mai napig, de a tudósok előtt más fontos személyek is le voltak nyűgözve Egyiptom óriásaitól, és bizony úgy gondolták, hogy a piramisok csodálatos látomások és nagy megvilágosodások helyei, sőt, azt gondolták, hogy a piramisban töltött idő hatására megváltozhat az életük is. A nagy felfedezők közül a leghíresebb Napóleon, aki rengeteg feljegyzés és kortárs visszaemlékezés szerint is eltöltött egy éjszakát a nagy piramisban, méghozzá a híres Királyi Kamrában.

Amikor pedig kijött onnan reggel, a katonái pedig érdeklődtek, hogy mit látott, ő úgy felelt, hogy amit elmondana, azt úgy sem hinnék el.

Pontosan így fogalmazott Napóleon a történelem lapjai szerint:

"Ha elmondanám, mit láttam, úgysem hinnék el."

Ám nem kell évszázadokat utaznunk vissza a történelembe, hiszen akadtak olyanok is, akik a 20. században tettek kísérletet a nagy piramisban, és bezárkóztak oda. Egy brit zenekar hátborzongató élményekről vallott korábban.

Az utóbbi időben is éjszakáztak a piramisban, erre korábban külön és rendkívüli engedély kellett. Spirituális vezetők is részt vettek ilyen kísérleteken, nők és férfiak, és nagyon sokan találkoztak furcsa látomásokkal ezen kísérletek során a piramisban, sokan fura energiahullámokról is írtak feljegyzéseikben, mintha kizökkentek volna térből és időből a piramisban tartózkodás közben.

Sok megállapítás jött arra vonatkozóan, hogy a Királyi Kamra valójában egy beavatási tér helyszíne lehet. Több teória szerint a fáraó végső nyughelye és egy beavatási tér lehetett egyben a piramis.

Sok tudós szerint ez elképzelhető.

Ezen feltételezések szerint a piramis kamrák rendszerét jelenti, pontosabban pedig úgy fogalmaztak, hogy az ősi egyiptomi elemek (föld, víz, levegő, tűz, éter) szerint rendezett kamrák rendszerét rejti.

A fáraó lelke itt áthalad az elemek rendszerén szimbolikusan. Mint megjegyzi sok, ezzel foglalkozó kutató, a piramisban létezhet egy ismeretlen kamra a tűz elemhez köthetően – Ra-Atum kamrája –, amely keletre néz és magasabban helyezkedik el, mint a Király Kamra.

Úgy véli több szerző is, hogy az átjárók, blokkolókövek, gerendák helyei és a galéria kialakítása mind támogatják azt az elképzelést, hogy ezek a terek nemcsak temetkezési célra, hanem többszöri használatra, akár rituálékhoz is készültek. Ez magyarázhatja az építkezést is, és sok olyan kérdésre adhat választ, amelyre eddig nehezen adtunk választ a piramis kialakítása kapcsán.

Ebből pedig az következik, hogy a piramis használatban lehetett az építése után is sokáig, hagyományt teremtett a későbbi korokban is.

Megeshet tehát, hogy a papok és egyéb vallási vezetők rituálékra, beavatásokra és napisten-imádatra használták, mielőtt a naptemplomok a későbbi dinasztiákban átvették e funkciót.