3000 éves „fénykép” került elő az egyiptomi piramisok mellől, amit ábrázol, igazán rendkívüli
Olvass tovább...
Úgy tűnik, hogy azoknak a tudósoknak lesz igazuk, akik ezt feltételezték.
A Stonehenge kutatásai folyamatosan zajlanak, hiszen a világ egyik legismertebb építményéről van szó, amelyet több ezer évvel ezelőtt alkottak meg az itt élő emberek. Azonban a használatával kapcsolatban megannyi kérdés akad, valószínűleg a válasz az lehet, hogy nem egy dologra használták, hanem többféle tevékenység is zajlott a kőkörök körül, és ezek akár nagyban különbözhettek is egymástól.
A kutatók más tudományos vizsgálatokat is folytattak a területen, elsősorban azt nézték, hogy valójában honnan hozhatták a helyszínre az óriási köveket, korábban amúgy Wales és Skócia egyes területeire gyanakodtak a vizsgálatok után a kutatók, ám egyértelmű válasz egyelőre erre a kérdésre sincs, mint ahogy az építők kilétét is rejtély fedi némileg.
Egyes feltételezések szerint Ázsiából jöhettek, és több, a Közel-Keleten talált építmény is ennek a népnek a keze munkáját dicséri.
Olvass tovább...
Azonban arra kérdésre, hogy miért éppen ezen a területen építették fel a Stonehenget, van válaszunk. A kutatók ugyanis a Stonehenge kapcsán benéztek modern módszerekkel a gigantikus építmény alá, és találtak valamit, amely megerősítette több szakértő előzetes véleményét is.
Azt tudjuk, hogy körülbelül időszámításunk előtt 2500 évvel állították fel a kőkör egyes darabjait. Már a Stonehenge alatt is vannak nyomai korábbi szakrális helynek, tehát ezeket akár többe ezer évvel ezelőtt már használhatták vallási funkciókra az itt élő népek, tehát Stonehenge egy olyan helyen épült, amely már korábban is igen rendkívüli helyként volt tisztelve az itt élő népek mitológiájában.
Korábban több ötlet is született már, hogy építhették ezeket az alkotásokat:
(via Smithsonian Magazine)