Az olasz Lidlben borult ki a magyar vásárló, nem rejtette véka alá a véleményét a drasztikus árkülönbségről

Kiverte a biztosítékot a magyar vásárlónál az olasz Lidl és az itthoni árak közti drasztikus eltérés.
Óriási árkülönbségek az olaszországi áruházláncokban, amelyek kiverik a biztosítékot a hazai vásárlóknál
Egy magyar vásárló a Facebook-on fejtette ki véleményét, miután összehasonlította egy népszerű tésztafajta árát, az olaszországi és a magyarországi Lidl katalógusból. A fotók alapján ugyanaz a prémium minőségű “De Cecco” termék az Olasz Lidl kínálatában akciósan alig 320 forintért, míg Magyarországon 1439 forintért vásárolható. A drasztikus eltérés nyomán számos hozzászóló fejezte ki elégedetlenségét, hiszen egyetlen terméknél is szembetűnő a négyszeres szorzó.

Vége, a Lidl nem árulja tovább a legfinomabb édességét, hatalmas a felháborodás, erről a termékről van szó
Olvass tovább...
A bevásárlóközpont kínálata külföldön sokkal kedvezőbb, mint amit itthon tapasztalunk
Az elégedetlen magyar vásárló szerint az ilyen mértékű anomáliák nem fognak megszűnni, amíg a hazai kiskereskedelmi szektort terhelő különadók és egyéb hatósági elvonások jelen vannak a piacon. Egy külföldi szupermarket polcai között sétálva sokszor érzi úgy az ember, hogy otthon indokolatlanul magas összegeket hagy a kasszánál.
Az összehasonlítások azt mutatják, hogy a környező országokban, mint például Szlovéniában is, sok esetben szignifikánsan kedvezőbbek az árcédulák, akár az olívaolajat vagy alapvető élelmiszereket hasonlítjuk össze.
A határ mentén élők számára így logikus lépéssé vált, hogy a rendszeres bevásárlást időszakosan inkább a szomszédos országokba szervezik át.

Ránk is ez várhat? Megkongatták a vészharangot Horvátországban, sokan az eurót okolják
Olvass tovább...
A videós tapasztalatok is alátámasztják a hazai drágulást, ami egyre többeket késztet külföldi bevásárlásra
A szlovéniai tapasztalatokról készült videós összehasonlítás is rávilágít a fájdalmas különbségekre. A tartalomkészítő egy virtuális kosárnyi, azonos termékekből álló vásárlást szimulált, ahol az eredmény egyértelműen a külföldi beszerzés javára dőlt el.
Míg Magyarországon egy nagyobb, heti bevásárlás akár 45-50 ezer forintba is kerülhet, addig a külföldi bevásárlóközpont pénztáránál jelentős összegeket, akár 20-30 ezer forintot is megspórolhat egy nagycsalád.
Az összevetés során olyan alapvető termékek árait vizsgálták, mint a felvágottak, sajtok és zöldségek, amelyeknél a különbség minden esetben a hazai árak rovására mutatkozott.

Több millió forintnyi élelmiszert találtak egy elhagyatott ABC-ben, érintetlenül áll az áru a polcokon
Olvass tovább...
Az élelmiszer árak és a piaci anomáliák összefüggései, amelyekről a magyar vásárló lerántotta a leplet
A poszt szerzője szerint az olasz Lidl bevásárlóközpont árazása és a hazai viszonyok közötti drasztikus szakadék mögött nem minden esetben véletlenszerű piaci folyamatok, hanem kifejezetten a magyar gazdaságpolitika hibái állnak. A vásárló éles kritikával illeti a forint ingadozását, a kiskereskedelmi különadókat és a szerinte indokolatlanul magas árrésigényt, amelyek véleménye szerint mind-mind közvetlenül épülnek be a hazai élelmiszer árak összetételébe. Míg egy európai szupermarket az ő olvasatában hatékonyabban és tisztességesebb árréssel tud működni, addig szerinte Magyarországon a vásárlók egyfajta büntetésként élik meg a különadókkal növelt árakat.
Az elkeseredett magyar vásárló a bejegyzésben úgy látja, hogy amíg a piaci környezet nem szabadul meg ezektől a terhektől, addig a hazai bevásárlóközpont kínálata továbbra is szignifikánsan drágább marad a környező országoknál.
