promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Kiderült Brüsszel titkos kódja, itt az Európai Unió nagy leleplezése

Kiderült Brüsszel titkos kódja, itt az Európai Unió nagy leleplezése

Borítókép:  Profimedia (illusztráció)
Színes
Kategória fejléc
Promotions

Egy rejtélyes szám, ami sokkal több annál, mint gondoltuk volna.

A világ egyik legismertebb zászlóját hazánkban is minden középületre kitűzik, immár több, mint huszonegy éve. Ez a közismert lobogó nem más, mint az Európai Unió legendás zászlaja. Néhány évvel ezelőtt, amikor már régen biztos volt Nagy-Britannia kilépése az EU-ból, több százezer ember tüntetett London utcáin egy második népszavazás kiírásáért. A tüntetők kezében pedig ott lobogott az Unió zászlója, igazán impozáns látványt nyújtva.

A zászló kék alapján 12 csillag fekszik szabályos kör alakban, amik a hivatalos kommunikáció szerint az európai népek egységét, szolidaritását és harmóniáját jelképezik. Vajon a londoni tüntetők tisztában voltak azzal, hogy a tervező szerint mit is jelképeztek a csillagok?

Ugyanis nem a nemzeteket, hanem Boldogságos Szűz Mária iránti tiszteletét fejezik ki.

Arsène Heitz álmodta meg az Európai Unió zászlóját, amelyet az Európa Tanács a Szeplőtelen Fogantatás ünnepén, 1955. december 8-án fogadott el. Heitz buzgó katolikus volt, akit megihletett a Boldogságos Szűz Mária, a Mennyek Királynője hagyományos 12 csillagos glóriája. Ez a kép gyakran ismétlődik a Mária-képekben, a Jelenések könyvében. A Szent fején 12 csillagból álló korona jelképében.

A strasbourgi származású Heitz a Csodálatos Érem Rendjének tagja volt, amelyen ma is látható a Szűzanya körüli 12 csillag.

A tervezés során segítségére mégsem egy katolikus, hanem egy zsidó vallású személy, Paul Michel Gabriel Lévy volt. A belga újságíró ráadásul holokauszt túlélőként dolgozott az egységes Európáért. A zászlót európai kulturális gyökerekre épülőnek tekintették, nem pedig szektás jelképnek.

Az EU négy legendás alapítója közül hárman szintén megrögzött katolikusok voltak, és mélyen hittek a vallás összetartó erejében. Schuman, De Gasperi és Adenauer tudták, hogy fontos jelkép kell a zászló formájában az európai egység, az Unió megalkotásában.

A számmisztikusok szerint is a tizenkettes tagság idején lehetett csúcsán az Unió, ugyanis az elméletek szerint a 12 a tökéletes szám, a kerek egész jelképezője. Ezért is mondják azt a téma szakértői, hogy akkor léptek fel az EU igazi problémái, amikor a tizenkettőből még több lett, ezáltal megbomlott a tökéletes egész, amit Szűz Mária a csillagaival őrzött.

A londoni zászlórengeteg: