promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
A magyar átlagkeresettel az ország leggazdagabb 10 százalékába tartozhatunk ezekben a régiókban, mutatjuk hol éri a legtöbbet a forint

A magyar átlagkeresettel az ország leggazdagabb 10 százalékába tartozhatunk ezekben a régiókban, mutatjuk hol éri a legtöbbet a forint

Borítókép:  Profimédia/Illusztráció
Színes
Kategória fejléc

Itt érdemes elkölteni a pénzünket.

A legtöbb ember számára nem ismeretlen az anyagi gond fogalma: mindannyian kerültünk már szorult helyzetbe a hó végén. A csekkek feladása, a hitel törlesztése, de akár a boltban való vásárlás is felérhet egy foghúzással: akármennyire is lokálpatrióta az ember, ki kell jelenteni, hogy Magyarországon ma drága az élet. Ennek ellenére a mai napig makacsul tartja magát az elgondolás, hogy külföldre menni luxus és azt még a keményen dolgoz családok is csak nehezen engedhetik meg maguknak.

Az utóbbi időben jelentős változás állt be a turizmust illetően.

A könnyen elérhető úticélok a legdrágábbak.

Mindenki másképpen szeret költekezi: van, aki gyakrabban ad ki kisebb összegeket, míg másnak kevésbé fáj a későbbi jó miatt egy nagyobb összeg kifizetése. Utóbbiaknak érdemes elgondolkodnia egy ázsiai utazáson, ami elsőre hatalmas vállalásnak tűnik, később mégis megköszöni majd a pénztárcánk az egyszeri nagyobb befektetést.

Egy magyarországi átlagkeresettel  több országban is a felső tízezerhez tartozhatunk.

Bár a repülőjegy egy jelentősebb kiadás, ha szeretnénk eljutni például Kínába, Thaiföldre, Üzbeginsztánba, Indiába, vagy Türkmenisztánba, mégis, ha bevállaljuk ezt a kiadást, akkor szó szerint belekóstolhatunk a gazdag emberek életébe: én egy átlag magyar keresettel vágtam neki az útnak és eddig még nem találkoztam olyan dologgal, amit ne tudnék megvásárolni úgy, hogy a hó végén az az összeg hiányozzon a háztartásból. Ezek után utána is néztem a számoknak és igaz, amit gondoltam: ha két ember párszáz ezer forintnyi fizetést visz haza és azt összeadják, akkor ezekben az országokban akár egy saját alkamazottat is ki tudnak fizetni, mivel az átlagkereset 100 ezer forint körül van, a menőbb munkahelyeknél pedig akár 170 ezer forintot is megkereshetnek.

Ennek megfelelően vannak beárazva a termékek is.

Egy fél órás taxizás 1500 forint körül van, míg egy fullos ebédet szintén ekörül tudunk elfogyasztani. Ami a leginkább kedves az embernek, az pedig az, hogy nem tudsz annyi dolgot betenni a kosaradba a helyi Tescoban, ami nagyon megviselné a családi kasszát: hírből sem ismerik a hazai árképzés fogalmát, ahogy az infláció sem szabadult el. Hiába van rengeteg turista ezekben az országokban és lehetne az árakat feljebb strófolni, ők nem lépnek rá erre az útra: minden egyes termék ára alacsonyan van tartva.

Sokan nem tehetik meg, hogy országot váltsanak.

Azonban aki remote munkavégzésben, home officeban, vagy távmunkában dolgozik, azoknak érdemes elgondolkodnia egy néhány hónapos kiruccanáson, akkor is, ha pénzt szeretne spórolni, vagy félretenni valamire. Ugyanis a lakásárak sincsenek még csak köszönőviszonyban sem a magyarországiakkal: már néhány tízezer forintért pazar bungalót, vagy lakást  bérelhetünk magunknak, a fenti árak pedig garantálják, hogy pénzesebben fogunk hazamenni, mint ahogy eljöttünk, ha az itteni munkavégzés mellett döntünk.

Ázsia számtalan csodálatos kalandot tartogat az olcsósága mellett, ezekbe az országokba érdemes  ellátogatni: