Rendkívüli változás jön a foci-vb-n? Kifakadt az edző a tarthatatlan állapotokra

Nagy port kavart az ügy, pedig nem is a meccs közben és a pályán kívül történt, ám változás jöhet.
Rengeteg szabály módosult a világbajnokságra, ám ezeket csak meccs közben vesszük észre
Július 19-én élvezhetjük a tényleg sok elemében az előzőektől eltér labdarúgó-világbajnokságot, amelyen számos új szabály is debütál, amelyeket csak most láthatunk majd először is élesben a pályán. Többek között az is nagy újítás, hogy a VAR fontosabb szerepet kapott a bíráskodásban, hiszen bővült a hatásköre. Sok új szabály majd akkor lesz fura és feltűnő, ha a pályán is láthatjuk őket érvényesülni, ilyen az például, hogy egy játékos egy vitás helyzetben eltakarja a száját, akkor villan is szinte azonnal a piros.
Az is nagy újítás a foc-vb-n, hogy a FIFA jobban fellép az időhúzásokkal szemben, amelyeket elsősorban a bedobásoknál és a kirúgásoknál alkalmazott éppen az a csapat, amely nyerésre állt az adott meccsen. Ezeket együttesen szankcionálta a FIFA, öt másodperces időkeretet szabott a bedobásokra és kirúgásokra. Ha kirúgásnál időhúzás miatt a másik csapat javára ítél a bíró, akkor jöhet is a szöglet.
Az is újítás, hogy a lecserélt játékosoknak 10 másodpercük lesz majd elhagyni a pályát. Ha ez nem történik meg az előírások szerint, akkor a bejövő játékosnak további plusz egy percet kell várnia, majd csak egy másik játékmegszakításnál jöhet be.

Ez a két csapat játssza a vb-döntőt 2026-ban, matematikus számolta ki
Olvass tovább...
Újabb módosítás jöhet?
Azonban az Anglia-Horvátország meccs előtt történt fura pillanatok után Thomas Tuchel vezetőedző a FIFA-hoz intézett egy kérést, hogy változtassanak valamin. Már a fél sajtót bejárták azok a fura felvételek, amikor Tuchel a meccs előtt a himnuszt hallgatja, ám a fotósok szinte élő falat képeznek elé, ami zavarta őt nagyon, és ennek már ott, helyben is hangot adott, majd többször is elmondta a meccset követően.
Tuchel elmondta, hogy nem látta a himnusz elhangzása alatt a saját csapatát, pedig ez egy nagyon különleges pillanat, amit nagyon várt már. A fotósok sorfala azonban elrontották ezt a pillanatot. Arra kéri a FIFA-t, hogy változtassanak a fotósok elhelyezésén a nemzeti himnuszok alatt.
Íme a jelenetek az angol-horvát meccs előtt, amikor Tuchel már hangot ad annak, hogy túl közel állnak a fotósok:

Miért Algéria kapuját védi a francia legenda, Zinédine Zidane fia a világbajnokságon?
Olvass tovább...
