promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Sport & Szabadidő

Ott lehetünk a következő foci-vb-n, Szoboszlai mentora elárulta a titkot


Ott lehetünk a következő foci-vb-n, Szoboszlai mentora elárulta a titkot
Borítókép:  Profimedia (illusztráció)

Esterházy Mátyás intézte a liverpooli szerződést is Szoboszlai számára, hosszú interjút adott pártfogoltjáról.

Ma este startol a világbajnokság, és a létszámbővítés ellenére a magyar válogatott újfent lemarad a tornáról. Immár 48 csapat vesz rész a foci-vb csoportkörében, és számos, Magyarországnál gyengébb futballnemzetnek sikerült kijuttatnia a csapatát. Csak hát a selejtezős rendszer sajátossága az, hogy az európai létszám nem sokat bővült. Azonban egyelőre biztatónak tűnik a magyar válogatott formája, ami okot adhat a reménykedésre a következő világbajnokságot illetően. 

A 2030-as foci-vb persze még nagyon messze van, de reményteljes, hogy akkortájt lehet igazán a csúcson a csapat vezére, Szoboszlai Dominik. Egyelőre azonban még más kihívások várnak a Marco Rossi vezette együttesre. Az olasz szakember most láthatóan egy új projektbe kezdett, és így értelmet nyert az, hogy egy évvel ezelőtt egy nagyon hosszú lejáratú szerződést kapott az MLSZ-től. 

Rossi 2025-ben egy éppen 2030-ig érvényes kontraktust kapott a hazai szövetség illetékeseitől. 

A válogatott a pesszimista felhangok és az írek elleni vb-selejtezős novemberi pofon után meglepően jól kezdte a 2026-os esztendőt. A magyar válogatott mérlege három győzelem és egy döntetlen jelenleg. Szoboszlaiék nem egyszer meglehetősen tartalékosan tudták megverni Szlovéniát, Finnországot és Kazahsztánt. Csak a görögök ellen adtuk le egy halovány döntetlenre. 

Az ígéretes jövő ellenére nem lehetünk túlzottan elbizakodottak, lévén számos olyan legendás futballsztár megfordult már a foci világában, akinek nem adatott meg a világbajnoki szereplés. A magyar válogatott 1986 óta pedig igencsak messzire kerüli a foci-vb-ket. Bár legalább az előző három világbajnokságon ott lehettünk. Erről a témáról is értekezett a Partizán friss adásában Szoboszlai Dominik menedzsere és mentora, Esterházy Mátyás.

"Én azt gondolom, hogy a válogatottnak van egy olyan edzője, aki most már talán nyolc éve mindenféle fajta játékossal megtalálja a hangot. Külföldön játszóval, Magyarországon játszóval. Bebizonyította, hogy tud új csapatot építeni, hogy tud olyan fiatalokkal együtt dolgozni, és tudja őket motiválni, akik nem feltétlenül ugyanúgy gondolkodnak a világról most a social médiáról, napi viselkedésről, mint mint ő, és bebizonyította, hogy ezekhez fantasztikusan ért. És én szerintem a válogatott most egy olyan újra egy olyan átmeneti fázisában van, ahol ő nagyon jól nyúl játékosokhoz, nagyon komoly segítséget nyújt a játékosoknak a fejlődésükben, és szerintem ez a következő VB ciklusra egy hatalmas erénye lehet újra a magyar válogatottnak."

- nyilatkozta az egykori focistából lett sikeres játékosügynök.

Természetesen sok szó esett Szoboszlairól is, például a mémesült öltözködéséről, ruhájáról: