promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Sport & Szabadidő

Borzalmas hírrel indul a horvát nyár, Luka Modric csak egyetlen feltétellel búcsúzhat a foci-vb-n


Borzalmas hírrel indul a horvát nyár, Luka Modric csak egyetlen feltétellel búcsúzhat a foci-vb-n
Borítókép:  Profimedia (illusztráció)

A Real Madrid és a horvátországi futball legendája egy ezüst és egy bronz után tenne csodát.

Alig két nap múlva kezdődik a nyár nagy részének arculatot adó világbajnokság. A 2026-os foci-vb az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban kerül megrendezésre. A 48 csapatosra bővített tornára sajnos most sem jutott ki a magyar válogatott, így kénytelen lesz a honi futballrajongó egy-egy ideiglenes(?) kedvencet választani magának. Idehaza sokan szurkolnak például a horvát válogatottnak, amely gyakorta túlszárnyalja saját tudását és az elvárásokat. Horvátország az önállósulása óta már begyűjtött két bronz- és egy ezüstérmet is.

Az előző két tornán egyaránt ott voltak a horvátok a legjobb négy csapat között. A csapat legnagyobb neve és legjobb játékosa pedig nem más volt, mint egy bizonyos Luka Modric. A zadari születésű karmester igazi veteránnak számít, és ugyanakkor kezdte meg világbajnoki szerepléseinek sorát, mint Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, vagy a mexikói kapuslegenda, Guillermo Ochoa. 

A 20 éves ifú Modric már a 2006-os foci-vb-n is ott volt. És csupán csak azért nem a hatodik világbajnokságára készül, mint az imént felsorolt pályatársai, mert a horvátok lemaradtak a 2010-es vébéről. 

Modrid a pályafutása csúcsára 2018 körül ért, amikor a horvát válogatottal ezüstérmes lett az oroszországi világbajnokságon. A Real Madriddal sorra nyerte a Bajnokok Ligája-trófeákat, így végül az Aranylabda sem kerülte el. Az 1985-ös korosztályhoz tartozó veterán immár 198 válogatottságnál jár, és bár nem feltétlenül tud minden meccset végigjátszani, van még benne potenciál.

Horvátország egy Szlovénia elleni 2-1-es győzelemmel zárta a világbajnoki felkészülését. Az AC Milan csapatánál elszenvedett sérülése és műtétje miatt arcmaszkban játszó Modric még gólt is szerzett a találkozón.Állítólag az olasz együtteshez már nem is fog visszatérni, és a foci-vb után valóban vissza is vonul a labdarúgástól. Így hát esélyes, hogy a csak arcmaszkkal pályára engedhető Modric ezzel a kinézettel fog búcsúzni, így fog megragadni utolsó emlékként a rajongók fejében. 

A Real Madrid már tavaly elbúcsúztatta a világ egyik legjobb középpályását: