Elszólta magát a Fradi válogatott sztárja, Robbie Keane ebbe az országba szerződik
.jpg?crop=1400%2C577%2C0%2C5&width=1920)
Eközben az ír tréner arról beszélt, hogy elhagyná-e a Ferencvárost a Premier League-csapatok kedvéért.
Kemény két mérkőzés vár még a Ferencváros együttesére a szezon végén. Most szombaton a magyar kupa döntőjében, majd egy héttel később az NBI sorsdöntő utolsó fordulójában találkoznak a ZTE-vel. A Fradi vezetőedzője, Robbie Keane nagyon fogadkozik a jó zárást illetően, de eközben továbbra is élnek azok a főleg az ír sajtó által gerjesztett pletykák, miszerint eldőlt a jövője, és a közeljövőben egy nagyobb bajnokságban, például a Premier League-ben fog dolgozni. Ezt a képet árnyalta tovább a ferencvárosiak középpályása, Callum O'Dowda.

Tóth Alex végre játszhat Angliában, beérkezett a Liverpool kérelme a Bournemouth-hoz
Olvass tovább...
A 31 éves korábbi ír válogatott játékos tavaly igazolt a Fradihoz külön Robbie Keane kérésére, és lett rögtön alapember az Üllői úton. A minap azonban nem biztos, hogy túl szerencsésen nyilatkozott, ugyanis O'Dowdat az ír Extra idézte. A lap említés szintjén beszélt a Fradi légiósáról, aki szerint Keane hamarosan a Serie A-ban fog edzősködni.
Érdekesség, de Keane számára nem lenne teljesen idegen az olasz bajnokság, lévén játékosként még a 90-es években megfordult ott az Internazionale mezében.
A 46 éves Keane számára egyébként sem okoz gondot munkát vállalni az idegen kultúrákban. Lévén korábban, még a ferencvárosi szerződtetése előtt egy évet "szolgált" Izraelben is. Igaz, ez miatt sok kritika érte őt Írországban, és látván a családját is ért támadásokat, jobbnak látta távozni a Közel-Keletről. Keane azóta a Fradi mestere. Egy bajnoki cím után viszont most lehet, hogy meg kell elégednie egy második hellyel a magyar bajnokságban.

Robbie Keane elhagyja a Fradit, eladta az ír edzőt Magyarországról Európa legelső teljesen színes napilapja
Olvass tovább...
Keane eddig sosem nyilatkozott arról, hogy szeretne átigazolni edzőként az olasz bajnokságba. Ellenben érezhetően nem sietteti azt sem, hogy máris a Premier League vagy a Championshipben kapjon munkát. Az FTC trénerét ezzel kapcsolatban idézte az Extra, és próbálta elhessegetni a pletykákat a jövőjét illetően:
„Őszintén szólva, engem ez nem zavar, és játékosként sem zavart soha. A találgatásoknak azt kell jelenteniük, hogy valami jól csinálsz. Azt hiszem, a legnagyobb erősségem az, hogy nem érdekel, mi történik rajtam kívül, nem zavar. Angliában korlátozottak a lehetőségek, mert emberek ezrei próbálnak munkát találni, és rengeteg embert látni, ugyanazokat az embereket, akik ugyanazokat a munkákat kapják a Championshipben és a League One-ban is. És ott vannak a fiatal edzők, akik lehetőségek után kiáltanak. Menjetek máshova. Menjetek, és tanuljátok meg a szakmátokat máshol.”
- címzett erőteljes üzenetet sorstársainak Keane.
