
Extrém tombolás Szoboszlai miatt Liverpoolban, nagyon kiborultak Dominikre, egy hozzá közel álló árulta el
Olvass tovább...


A Real egyik legnagyobb sztárja is beállt Szoboszlai mellé, már csak az aláírás hiányzik Madridban.
A magyar válogatott szövetségi kapitányának, Marco Rossinak a véletlen elszólása miatt most jó ideig nagy töltetet kapott Szoboszlai Dominik és a Real Madrid vélt kapcsolata a virtuális átigazolási piacon. A Liverpool FC magyar sztárját sokan a jövő csapatkapitányaként képzelik el az Anfielden, ám könnyen lehet, hogy az angol bajnokság idei legfényesebb csillaga nemsokára egy másik legendás klubhoz igazol, hogy beteljesítse állítólag gyermekkori álmát.

Olvass tovább...
Szoboszlai Dominik 2023-ban igazolt a német RB Leipzigtől a Liverpoolhoz, ahol első szezonjában egy ligakupát, majd tavaly már a bajnokságot is sikerült megnyernie. Ennél feljebb már csak akkor kerülne a csúcs, ha a 'Pool a magyar légióssal is meg tudná nyerni a Bajnokok Ligáját. Ebben az évezredben többször is eljutott már a döntőig a liverpooli alakulat a legrangosabb klubsorozatban, de a trófeát "csak" kétszer, 2005-ben és 2019-ben sikerült elhódítaniuk.
Szoboszlai hiába játszik világklasszis szinten meccsről meccsre, a tavaly nyáron nagy keretfrissítésen áteső Liverpool csak szenved a pályán. Bár időről időre kijön a lépés Arne Slot csapatának egy-egy nagyobb győzelem képében, a folyamatosan jó eredményekkel látványosan adós a csapat. Egyelőre még az sem biztos, hogy jövőre ott lesznek-e a Bajnokok Ligája mezőnyében. Ehhez az automatikus részvételhez a Premier League első négy helyezettje között kellene végezniük.

Olvass tovább...
A biztos jövő érdekében a klubnak most már be kellene fejeznie a keret fiatalítását, ám ez nem fog könnyen menni, ha továbbra is ragaszkodnak az olyan korábbi húzónevekhez, mint Virgil van Dijk vagy Mohamed Salah. Előbbi esélyes, hogy még marad egy ideig Liverpoolban, ám az egyiptomi szinte biztosan távozik a szezon végeztével. Ám míg ők ketten az Anfielden vannak, Szoboszlai Dominikból még nem lesz csapatkapitánya egyhamar. Bár ezzel az eshetőséggel immár Slot edző is számol, aki lehet, hogy éppen így fogná meg a magyar középpályást:
„Még fiatal. Szerintem már sok tulajdonsággal rendelkezik ehhez, különösen a példamutatás terén. De még van miben fejlődnie. Szóval Dominik számára nagyon jó, hogy ő is látja Virgilt. Ez lenne a következő lépés számára, hogy olyan hangos és szókimondó legyen, mint Virgil. Azt hiszem, ez idővel menni fog, de minden másban még sokat kell előrelépnie, hogy a Liverpool nagyon befolyásos játékosa legyen, akit majd vezetőnek nevezhetünk.
- idézte Slotot a This Is Anfield blog.
Mindeközben a Real Madridnál is vérszemet kaptak a Rossi által szivárogtatott információkat olvasva. A spanyol klub ásza, Vinícius Junior felcsapott kerítőnek, és azt állította, hogy:
„Sokat beszélgetek Szoboszlaival, fiatalabb korunkban találkoztunk.”
- sőt, azt is hozzátette a brazil, hogy az általa fémjelzett Nike cipőből kért Dominik is, annyira jóban vannak egymással.
Ez volt Szoboszlai Valentin napi meglepetése: