promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Arne Slot lesokkolt mindenkit Szoboszlaival a sajtótájékoztatón, a magyar riporter azonnal kirohant a teremből

Arne Slot lesokkolt mindenkit Szoboszlaival a sajtótájékoztatón, a magyar riporter azonnal kirohant a teremből

Borítókép:  Profimedia (illusztráció)
Sport & Szabadidő
Kategória fejléc
Promotions

A holland mester újra a kedélyeket borzolja, miközben a Liverpoolnak égető szüksége van a Bajnokok Ligája-győzelemre.

Nehéz helyzetben van a Liverpool FC, bár egyelőre még spórolósra is veheti a figurát a Bajnokok Ligája alapszakaszában. A Vörösök négy fordulót követően három győzelemmel és egy vereséggel állnak, azaz mindenképpen biztató a helyzetük. Nem úgy mint a bajnokságban, ahol csak a 12. helyen szerénykednek, és már elég halovány az esélyük arra, hogy megvédjék bajnoki címüket. Ugyanis mint azt tudni illik, tavasszal még a Premier League megnyerését ünnepelték az Anfielden. 

A nyári nagy keretátalakítás viszont teljesen hazavágta a Liverpool taktikáját, és addigra már jól felépített működését. Számos játékos távozott a keretből, és még több érkezett, ezzel pedig felborult a már évek alatt gondosan kiépített egyensúly. Ami elsősorban még csak nem is a 2024-ben kispadra ültetett Arne Slotnak, hanem elődjének, Jürgen Kloppnak volt köszönhető. 

Ám most ezzel a hullámzó, de főleg gyenge formával kell sáfárkodnia a Liverpoolnak, és legalább a minimális elvárásokat teljesítve kell teljesítenie.

Különben akár még Slot is távozni kényszerülhet a Mersey-partjáról. Ennek elkerülésére pedig mindenképpen el kell juttatnia a csapatot a Premier League első négy helyezettje közé, valamint a Bajnokok Ligájában a lehető legtovább kell jutniuk. Ebben a reményteljes feltámadásban lehet oroszlánrészt Szoboszlai Dominik. A 'Pool nyolcasa idén eddig messze a csapat legjobbja, és Slot is messzemenően bízik benne. Igaz, a tréner szinte meccsről meccsre, de még félidőről félidőre is variálja a posztját és a feladatait a nemzeti csapatunk kapitányának. 

Igaz, a Vörösök szurkolói és a szakértők egyre hangosabban követelik, hogy keressen már megoldást a védőgondokra, és ne Dominikkel tömjön lyukat hátul. Rá inkább lenne szükség mélységi irányítóként, karmesterként a siker érdekében. Azonban könnyen előfordulhat, hogy hősünk ismét a védősor jobb széléről rohamozhat majd ma este, amikor Hollandiában lépnek pályára. A PSV Eindhoven otthonában. Ahol már meg is tartották a sajtótájékoztatót a csapatok. És bizony Slot ismét hajmeresztő, de legalább bizakodásra okot adó kijelentést tett:

„Ő az egyik opcióm, de egyértelmű, hogy Dom a pálya más területein is nagyon jó. Arra számítottam, hogy sokat lesz nálunk a labda a Forest ellen, ezért sokat tud majd támadni a jobb oldalon. Holnap meglátjuk, hol használom, de az biztos, hogy pályára fog lépni”

- nyilatkozva tett ígéretet magyar sztárjáról, a Liverpool mestere. 

A következő világbajnokságra már tényleg kijuttat minket Szoboszlai Dominik? Itt a válasz!