
Kipattant a gigabotrány a Liverpool-Real Madrid meccs után, Szoboszlai is érintett
Olvass tovább...


Kerkez Milos egyre nagyobb bajban van a Liverpoolnál, mikor és hogy szabadulhat a csapdából?
Egyre nehezebb helyzetben van az angol bajnok Liverpoolnál Kerkez Milos. A magyar válogatott 22 éves védője idén nyáron hatalmas reményekkel érkezett az Anfieldre, ám egyelőre nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. A szerbiai születésű védő ugyan az első hetekben még stabil kezdőcsapat-tagnak számított Arne Slotnál, de mintha átok lett volna rajta. Több hibája volt a védekezésben, és a támadásban sem volt benne akkora potenciál, mint korábbi, Bournemouth-időszakában. A láthatóan egyre feszültebb Kerkez így most kiszorulni látszik a holland edző alaptizenegyéből.

Olvass tovább...
Persze az előző hetekben nem Kerkez formahanyatlása volt a Liverpool legnagyobb problémája, lévén az egész együttes a várakozások alatt teljesített. Sorra szenvedték el a meglepő vereségeket, így még a Premier League-ben is át kellett adniuk a listavezető helyet a legnagyobb riválisnak számító Arsenalnak.
Szoboszlai Dominik szárnyalása pedig továbbárnyalja azt, hogy Kerkeznek mennyire nem megy most a Liverpoolban. A magyar válogatott csapatkapitánya élete eddigi legjobb formájában játszik, gyakorlatilag egymaga tartja a víz felett az ezer sebből vérző 'Poolt. A héten már a második hónap legjobbja kitüntetést vette át az Anfielden, és nem úgy tűnik, hogy Dominik remeklése tiszavirág életű lenne.

Olvass tovább...
Kerkez viszont egyre kevesebb lehetőséget kap a bizonyításra. Helyette a korábbi alapember, Andy Robertson bitorolja a baloldali védő pozícióját, és teszi mindezt a legnagyobb megelégedésre, mivel gólokat is szerez, amit éppen Milostól vártak el. A tehetséges bekknek így egyre több játékidő helyett a padozás kényelmetlen terhe jut. A jelek szerint ez a mostani hétvégén sem lesz másként, lévén a nagyon fontos meccs vár a Liverpoolra a Manchester City ellen.
Slot mester egyébként még el is szólta magát, és várhatóan Robertsont fogja a padra ültetni. A skót védő úgy tűnik, hogy jelenleg jobban fekszik a tréner taktikájának, szavait ezzel kapcsolatban a This Is Anfield blog idézte meg, miszerint
Slot nagyra tartja még harminc felett is Robertsont, és csodálja, amiért még mindig nem igényel pihenőt úgy, hogy végig robotolt majd három teljes meccset. És tudja, hogy akár még több is van benne, ezért nem kizárt az, hogy valóban mégis kapjon egy új szerződést a Liverpooltól.
Andy Robertson szerződése 2026. tavaszán lejár a Liverpoolnál, és állítólag a vezetőség az ő marasztalását fontosabbnak tartja még annál is, mint Szoboszlai és Gravenberch marasztalása. Ám míg ez a hercehurca nincs hatással a magyar válogatottra, addig Marco Rossi bosszankodhat, hogy egyik alapembere egy speciális csapdában nem kap rendszeres játéklehetőséget, miközben a fontos világbajnoki selejtezőkre készülünk.
Kerkez és Szoboszlai legutóbbi bohóckodása: