promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Óriási botrány az Újpest-Fradin, a zöld-fehérek sztárja megtámadta a labdaszedőt - Ilyent még nem láttunk élő adásban

Óriási botrány az Újpest-Fradin, a zöld-fehérek sztárja megtámadta a labdaszedőt - Ilyent még nem láttunk élő adásban

Borítókép:  Profimedia (illusztráció)
Sport & Szabadidő
Kategória fejléc
Promotions

Megdöbbentő események tették tönkre a végletekig izgalmas derbit.

Meglepetésre borult a papírforma, és döntetlen született a legnagyobb magyar rangadón az Újpest és a Ferencváros között. Igaz, hogy az Újpest nem tudta megszakítani immár tízéves, és harminc mérkőzésnél is hosszabb nyeretlenségi sorozatát a fővárosiak ellen, de becsülettel helytálltak a hazaiak. A "Dózsa" összességében, hosszú idő óta először, lényegében méltó ellenfele volt a rekordbajnoknak, ami hatalmas tettnek számít annak fényében, hogy mennyire nem megy a Megyeri útiak szekere az elmúlt időszakban. 

Igazából az Újpest úgy áll a bajnokság tabellájának nyolcadik helyén, hogy mögötte már olyan pofozógépek vannak, amelyek valóban jó eséllyel pályáznak a majdani kiesésre. Meglepő lenne, ha a negyedik kerületieknek ismét izgulniuk kellene a végelszámolásnál, de hát így volt ez tavaly, és azelőtt, de talán még mindezt megelőzően is. A nem is magyar, hanem elsősorban a külföldi légiósokra építő focistákból verbuvált Újpest képtelen kilépni a saját maga árnyékából, és 1998. óta csak távolról üldözi a bajnoki elsőséget. 

Persze rangadót nyerni a Fradi ellen lassan már olyan ritkaság számba megy az Újpest számára, mint mondjuk egy trófea megszerzése.

Tegnap a szokásostól talán egy fokkal visszafogottabb indulatok uralták a derbit, és a játékosok sem feltétlenül ütötték-vágták egymást a pályán. Félreértés ne essék, mert voltak kemény párharcok. Sőt, még a lilamezes idegenlégiósok egy része is láthatóan felfogta a rangadó fontosságát. Mindezek ellenére elmaradt a korábban megszokott parázs csata. A döntetlennel érezhetően már a rendes játékidőben is elégedett volt Damir Krznar együttese, hát még a ráadás pillanataiban. A bajnok Ferencvárost űző Robbie Keane persze igyekezte a győzelembe hajszolni a csapatát, ám maradt az 1-1-es, összességében igazságosnak mondható döntetlen.

A két gólszerző a két gárda legfontosabb támadója volt. A hazaiaktól Aljosa Matko, míg a vendégektől Varga Barnabás talált be. 

Utóbbinak ráadásul még egy kulcsfontosságú feladata akadt. A magyar válogatott sztárjának tegnap ugyanis nem csak csatárként, de kapusként is bizonyítania kellett. A hajrára a Fradi már elhasználta az összes cserelehetőségét, miközben Gróf Dávid a kiállítás sorsára jutott. Mint ismert, Dibusz Dénes sérülése miatt még egy ideig harcképtelen lesz, helyettese pedig most szintén kiírta magát egyelőre a csapatból. Gróf az utolsó pillanatokban nemes egyszerűséggel megtámadott egy újpesti labdaszedőt, amikor rohant a kapuja mellé érkező labdáért. Az év botrányának kinéző incidenst a játékvezető természetesen azonnal egy piros lappal, kiállítással honorálta. Ekkor kellett vészkapusként Varga Barnabásnak azonnal beállni a kapufák közé. 

A lefújás után Gróf természetesen roppant lehangoltan és bűnbánóan nyilatkozott, mintegy kifogva a botrány vitorlájából a további szelet:

„Nagyon sajnálom, ami történt. Szerettem volna mielőbb megjátszani a labdát, lendületből igyekeztem megszerezni a labdát, és a játék hevében, lendületből tettem, amit tettem. Szeretném elmondani, hogy egyáltalán nem akartam ártani a labdaszedőnek. Nagyon sajnálom, és mindenkitől elnézést kérek, megbántam a cselekedetemet. Még az életben nem volt sárga lapom se hasonló eset miatt. Mindketten tudjuk, hogy mi történt, és szívesen személyesen is elnézést kérnék a fiútól.”

- idézte az Üllői129 blog, a Fradi csereportását.

Videón Gróf meccsvégi ámokfutása: