promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Már most megvan a magyar NB1 győztese, vidéki focicsapat nevét hozták ki nyertesnek egy bigott érdekes statisztikai mutatóban

Már most megvan a magyar NB1 győztese, vidéki focicsapat nevét hozták ki nyertesnek egy bigott érdekes statisztikai mutatóban

Borítókép:  Profimedia
Sport & Szabadidő
Kategória fejléc

Alkottak a statisztikusok, megvan a győztes.

Indul a Fizz Liga

Javában benne vagyunk a nyárban, ami futball szempontjából uborkaszezonnak mondható, a haza rajongóknak viszont már nem kell sokat várniuk arra, hogy elrajtoljon a nemzeti bajnokság.

Az idéntől Fizz Liga névre átkeresztelt NB1 hétvégén startol, rögtön egy fővárosi rangadóval, a címvédő FTC az MTK-t fogadja a Groupama arénában. 

Idén is nyitott a kérdés, hogy vajon tovább tart-e a Ferencváros egyeduralma, a legutóbbi hét kiírást ugyanis sikerült megnyernie (legutóbb a 2017-18-as szezonban nyert másik csapat, a Videoton) a magasan a legtöbb pénzből gazdálkodó klubnak és hát lássuk be, erre azért idén is elég komoly esélye van.

Vidéki csapat lett a győztes

Akad azonban olyan mutató, amiben a Ferencváros egyenesen a mezőny hátuljában kullog - apró szépséhiba, hogy a bajnoki cím esetében ez egyáltalán nem releváns, viszont kétségkívül érdekes statisztika.

A közszolgálati sportcsatorna, az M4 összeszedte, ugyan a különböző csapatoknak mennyit kell az idei szezonban idegenbe utazniuk és hát a matematikával nehéz vitatkozni, győzött a földrajz, a legtöbbet ugyanis a zalaegerszegi ZTE FC kénytelen buszozni.

A futballrajongók véleménye

Budapest ebből a szempontból is el van kényeztetve, ugyanis az ország közepén lévő fővárosi csapatok fognak a legkevesebbet utazni, egészen konkrétan (sorrendben) az MTK, az Újpest és a Ferencváros, majd jön az idei újonc Kazinbarcika, őket pedig a felcsúti Puskás Akadémia követi.

A statisztika természetesen felkeltette a kommentelők érdeklődését is. Többen felvetették, hogy a jelenlegi NB I-es versenyrendszer igazságtalan: előfordulhat, hogy egy csapat kétszer is hazai pályán játszik ugyanazzal az ellenféllel, míg a másik csak egyszer - ez szerintük sportszakmailag vállalhatatlan.

Félig vicces alternatívaként felmerült a keleti és nyugati főcsoportos rendszer bevezetése az NBA mintájára, valamint az, hogy 12 csapat esetén a második körben felső- és alsóházra kellene bontani a mezőnyt - ugyanakkor azt is sokan megjegyezték, hogy a Magyarországnál jóval nagyobb Spanyolországban vagy Németországban nem igazán téma a csapatok utazása.

Az M4 bejegyzése: