promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Hiába történt meg a Fradi-csoda, dühöngenek a szurkolók a rasszista támadás miatt

Hiába történt meg a Fradi-csoda, dühöngenek a szurkolók a rasszista támadás miatt

Borítókép:  Profimedia
Sport & Szabadidő
Kategória fejléc
Promotions

Régóta a legsúlyosabb támadás érte a magyar focicsapatokat.

Szombat délután a női bajnokságban megmérkőzött egymással a rekordbajnok Ferencváros és a Puskás Akadémia. Óriási meglepetésre a lányok derbijét a felcsúti együttes nyerte, amely így jelentős lépéssel szólt bele a bajnoki címért folytatott harcba. A női liga első helyéért ugyanis ez a két együttes küzd egymással és az éllovas Győrrel. A Puskás Akadémia férfi játékosai jó ómenként is értékelhették volna, hogy a lányok megmutatták, bizony meg lehet verni az FTC-t. Igaz, a fiúknál nem egymással csapott össze a két gárda, de az mellett nem lehet elmenni, hogy a két szóban forgó klub versenyez az bajnoki címért.

A szezon közepén úgy nézett ki, hogy a sérüléseket és a formaingadozást, megspékelve egy kényszerű edzőváltással, nem fogja elbírni a Fradi. Ugyanis voltak olyan pillanatok, amikor a felcsúti kirakatklub már nyolc pontos előnnyel is vezette az NBI tabelláját. Azonban a zöld-fehérek kiheverték a csalódást keltő Európa-liga szereplést, valamint Pascal Jansen távozását Amerikába, majd Robbie Keane kinevezését. A bohém ír edzőt az elmúlt hetekben egyre többször emlegetik pozitív kontextusban, amihez hozzájárul az is, hogy

egy hét alatt kétszer is sikerült megverniük az örökös rivális Újpestet.

Sőt, Keane a nehézkes kezdés ellenére már a helyére is kormányozta a Ferencvárost, hat körrel a zárás előtt. Egészen eddig tartottak ugyanis a Puskás Akadémia álmai. A felcsúti vármegyei kiscsapatból immár nemzetközileg is jegyzet csapat tegnap elvesztette első helyét. A jelek szerint kifulladni látszik Hornyák Zsolt együttese. A Puskás ugyanis a hajráig bírta az újonc Győr otthonában, ám végül sima, 2-0-s vereséget szenvedett az újonctól. A Fradi igaz, hogy csak később, este játszott, de a lehetőségtől felvillanyozottan várhatta a Zalaegerszeg elleni rangadót.

A Keane tanítványok végül 0-2-re nyertek Zala vármegyében, és szerezték meg a három pontot. A győzelemnek köszönhetően most már a Fradi vezeti a táblázatot, az előnye pedig két egység a második helyre visszacsúszó PAFC előtt.

Estére azonban kirobbant a magyar és a nemzetközi futballélet talán legnagyobb szezonbeli botránya.

Ugyanis tegnap rendezték a Slovan Bratislava és a DAC rangadóját. Ugyan a dunaszerdahelyiek két góllal is vezettek, de a hajrában döntetlenre mentették a találkozót a pozsonyiak. Mégsem a 2-2-es eredményről marad emlékezetes a derbi, hanem a Slovan szurkolók gusztustalan gesztusáról. Hatalmas molinón hirdették a szlovák neonácik véleményét, miszerint mi magyarok egyenlők vagyunk a mongolokkal.

Természetesen az érintett Fradi és DAC drukkerek el is mondták erről a véleményüket a neten:

„Basszus, ezért a magyar válogatott megint kap két zártkapus meccset.”

„Egyre nagyobb az arcuk. Hiszen megvan már 32 éves a törikönyvük.”

„Mondják azok, akiknek az első királyuk a Burger King!”

„Ez nagyon gyengusz lett. Elő se került, hogy a Balaton ősi szlovák tó meg Miskolc ősi szlovák város. Puhulnak ők is.”

Így állt az élre a Fradi: