promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Szoboszlaiék megtalálták Salah utódját, ehhez még a Fradistákra is szükség lesz

Szoboszlaiék megtalálták Salah utódját, ehhez még a Fradistákra is szükség lesz

Borítókép:  Profimedia
Sport & Szabadidő
Kategória fejléc
Promotions

Magyarországról szorgalmazhatják egy fiatal csatár megszerzését Liverpoolban.

Tegnap durrant a nagy transzferpiaci tűzijáték, miszerint mégis maradhat a Liverpool együttesénél a védelem vezérének számító Virgil van Dijk, és a klubtörténet talán legfontosabb gólvágójává avanzsált Mohamed Salah. Az egyiptomi szupersztár szerződése lejáróban van, és a holland kollégájával egyetemben szabadon tárgyalhatnának is az érdeklődőkkel. Korábban közel-keleti klubok érdeklődéséről lehetett hallani, és állítólag a vallási megszállott Salah sem zárkózott el attól, hogy a dúsgazdag szaúdi ligába igazoljon. Ám a legfrissebb hír szerint mind van Dijk, mind Salah további két évig maradhat az Anfield Roadon.

A lassan már így is veterán (júniusban lesz 35 éves) Salah köré így még további két szezonban is lehet építeni a Liverpool támadásait. Ráadásul egyelőre korántsem tűnik úgy, hogy kopnának a képességei, így valóban bátran számolhat vele Arne Slot vezetőedző. Szoboszlai Dominik hatalomátvétele mind az öltözőben, mind a pályán még várathat magára. De gyorsan tegyük hozzá, hogy azért a "Vörösök" nem tétlenkednek, és már most igyekeznek frissíteni a keretet. 

Állítólag nagyon elégedetlenek a mostani csatárfelhozatallal, és bizony Slot mester is új arcokat szeretne a bajnoki cím várható megszerzése után.

Egyelőre sem Darwin Núnez, sem Federico Chiesa nem váltotta meg a világot, és rendre adós marad a gólokkal. Az ő helyüket veszélyeztethetné első körben a Liverpool új kiszemeltje, Liam Delap. A korábban a Manchester Cityben nevelkedett angol tehetség a tavaly igazolt a Premier League-ben újonc Ipswich-hez. Azonban, ha a kiscsapat máris kiesne (nagyon nagy rá az esély), akkor bárki viheti Delapet, ha lerak az asztalra fix 40 millió fontot. 

A pletyka szerint a Liverpool máris készen áll az említett 40 milliós tétel megmozdítására. És itt jöhet a képbe a Ferencváros. Ugyanis a Fradinál segíti Robbie Keane munkáját egy másik ír szakember, Rory Delap. A Premier League egykori bedobás királya ugyanis az Ipswich csatárának apukája, és minden bizonnyal örömmel venné, ha fiacskája a 'Poolhoz csatlakozna. Továbbá a Ferencvárosban játszik az a Naby Keita is, aki egykoron megfordult a Liverpoolnál is, így hát első kézből adhatna kiváló reklámot az angol kirakatklubról a Delap család számára.

Az ifjú Liam egyelő angol utánpótlás válogatott, ám édesapja révén akár az íreket is választhatja még, és akár az ősz során minket is bosszanthat majd a vb-selejtezők során. 

Mint ismert, a magyar válogatott a 2026-os világbajnokság kvalifikációjában Portugáliával, Írországgal és Örményországgal mérkőzik meg, hogy végre a negyvenéves szünetet megszakítva ott lehessen a világ legrangosabb tornáján. Sajnos nem számíthatunk sétagaloppra. 

Az apa, Rory Delap ekkora bedobásokkal sokkolt az angol bajnokságban: