
Olyat írtak külföldön Magyar Péterről, amit nem mertek még egy magyar miniszterelnökről sem
Olvass tovább...


Mindenki azt találgatja, ki lehet a Fidesz új vezére.
A 2026-os választások után a magyar közvéleményt sok egyéb mellett többek között az is roppantul foglalkoztatja, hogy egyetlen vajon mi lesz a Fidesz sorsa Orbán Viktor bukása után.
A Partizán stúdiójában Gulyás Márton és Zárug Péter Farkas keresték a választ arra, ki örökölheti meg a romokban heverő politikai közösség vezetését.
Az elemző szerint a vereség oka egyértelműen a vezérkar és a kampánystáb dilettantizmusa: Orbán Balázsék egy elaggott, üzenethiányos gépezettel próbálták reprodukálni a múlt sikereit, miközben a Trumpba vetett hit vakvágányra futott.
Zárug szerint a miniszterelnök személyesen is erodálódott, mert a tanácsadói egy olyan buborékba zárták, amely teljesen elszigetelte őt a választói valóságtól, így mára ő maga vált a bukdácsolás arcává.

Olvass tovább...
A szóba jöhető utódok közt az egyik legyakrabban emlegetett név kétségkívül Lázár Jánosé, akit Gulyás Márton egyfajta örök ígéretként emlegetett a beszélgetésben. Zárug Péter Farkas egy sokatmondó "lehetséges"-sel felelt arra a kérdésre, hogy Lázár válthatja-e a kormányfőt, bár elismerte, hogy a politikushoz tapadó botrányok komoly gátat jelenthetnek.
Az elemző ugyanakkor figyelmeztet arra is, hogy a Fideszen belül bármikor megjelenhet egy "fekete hattyú", egy ma még ismeretlen, agilis szereplő, aki Magyar Péterhez hasonlóan, de a párton belülről puccsolja meg az elaggott vezetést.
A belső repedések mindenesetre már látszanak: egyes politikusok zárt ajtók mögött már nyíltan bírálják a korrupciót és a gépezet működésképtelenségét, csak a megfelelő pillanatra várva, hogy a kritikát nyilvános lázadássá formálják.

Olvass tovább...
A jövő azonban nemcsak személyi kérdés, hanem egy kíméletlen alkotmányos stratégia része is, amely végleg megakadályozná a régi elit visszatérését.
Zárug szerint a politikai akarat bármilyen papírra vetett szabályt elbír: az új alkotmányozási folyamat során olyan korlátozásokat vezethetnek be, amelyek kimondják, hogy aki volt már miniszterelnök, az többé semmilyen legfőbb közjogi méltóságot nem tölthet be.
Ez a fajta közjogi karantén nemcsak Orbán Viktort vágná el a hatalom minden ágától, de kényszerpályára tenné a Fidesz maradékát is, amelynek így egy teljesen új típusú, múltbeli sebektől mentes ügyvezetőt kellene találnia.