
Nagy Ervin mondta ki az igazságot Magyar Péterről, az elejétől kezdve ebben állapodtak meg
Olvass tovább...


A Tisza Párt elnöke belezavarodott a magyar múlt eseményeibe.
A politikai küzdelmek hevületében, a sorsdöntő választások közeledtével a közvélemény és a média figyelme minden eddiginél élesebbé válik. Ilyenkor nemcsak a jelenlegi ígéretek, hanem a múltbéli nyilatkozatok is górcső alá kerülnek, különösen a feltörekvő politikai erők esetében.
Ahogy a jelöltek járják az országot, a választók közvetlen kérdéseire válaszolnak vagy interjúkat adnak, egy-egy rosszul megválasztott mondat vagy történelmi tévedés pillanatok alatt bejárhatja a sajtót.
A hitelesség alapvető pillére a politikai fellépésnek, ám a nagy sietségben elkövetett tárgyi tévedések sokszor éppen azt a magabiztos szakértelmet kérdőjelezik meg, amellyel egy vezető fellépni kíván a hívei előtt. Ebben a kontextusban vált most újra témává egy korábbi felvétel, amelyen a Tisza Párt elnöke zavarodott bele a magyar múlt eseményeibe.
Egy 2025 májusában adott Telex-interjúban Magyar Péter a hazaszeretetről és a politikai küzdelem morális alapjairól beszélt, amikor történelmi párhuzamot vont a jelen és a múlt hősei között. A politikus Dobó István egri hősies helytállását említette, majd rátért a magyar történelem egyik legfontosabb eseményére.
Szavaival azonban komoly zavart okozott a hallgatóságban, ugyanis azt állította, hogy az 1456-os diadal során Nándorfehérvár védelmét Hunyadi Mátyás irányította Kapisztrán Szent Jánossal és Szilágyi Mihállyal az oldalán.

Olvass tovább...
A kijelentés azonnal kiverte a biztosítékot a történészeknél és a figyelmes nézőknél, hiszen a nándorfehérvári győzelem vitathatatlan hőse nem a későbbi „igazságos” király, hanem édesapja, a törökverő Hunyadi János volt. Bár Hunyadi Mátyás valóban a magyar történelem egyik legnagyobb alakja, a hírhedt ostrom idején még gyermekkorú volt, és nem ő vezette a keresztény seregeket a muszlim túlerő ellen.
“Nem véletlen, hogy az egri várban Dobó Istvánék kétezer keresztény nővel és férfival meg tudták védeni ötvenezer muszlim ellen a várat, vagy éppen Nándorfehérváron Hunyadi Mátyás és Kapisztrán Szent János és Szilágyi Mihály.” - hangzott el a bakival teli mondat a beszélgetés során.

Olvass tovább...
A Tisza Párt vezetője az interjúban kifejtette, hogy véleménye szerint a hazaszeretet és a jövőbe vetett hit az, ami különbséget tesz a jelenlegi hatalom és az ő közösségük között.
Miközben zajlik a kampány és közelednek a választások, a Tisza párt a „Tisza-szigetek” hálózatán keresztül igyekszik mozgósítani a szimpatizánsait, különösen a vidéki kistelepüléseken, ahol elmondása szerint évtizedek óta nem járt politikus.
Bár Magyar Péter hangsúlyozta, hogy ők közvetlenül az emberek szemébe nézve, békésen mondják el véleményüket, az ilyen súlyos tévedések – mint Hunyadi János nevének elvétése – muníciót adhatnak politikai ellenfeleiknek. A választások kimenetele szempontjából kulcskérdés, hogy a Tisza Párt szavazói hogyan reagálnak ezekre a bicsaklásokra, és mennyire tartják hitelesnek a történelmi hősökkel való példálózást.

Olvass tovább...