Valami nagyon furcsa a Till Tamás körüli nyomozásban, a rendőrök ködösítenek, a szülőknek elege lett
Olvass tovább...
Nincs itthon, aki nem ismerné a dalt, de ilyen előadásban még sosem hallottuk.
Az emberiség életében a mai napig meghatározó szerepet tölt be a zene, talán az összes művészeti ág közül ez a legnépszerűbb. Legyünk akár audiofil kraut-rock rajongók, akik rettenetesen drága hangszórókon hallgatják a '70-es évek NSZK-jának progresszív szintetizátor-kísérleteteit, vagy háztartásbelik, akik főzés közben szól rádióról Charlie, esetleg egész identitásunkat az általunk hallgatott zene köré építő Azahriah-rajongók, egy közös: szól a muzsika, meglehetősen gyakran.
Olvass tovább...
Így van a zenerajongással Both Miklós gitáros, zeneszerző is, aki annak ellenére, hogy igen komoly pozíciókat tölt be, nem számít a legismertebb hazai zenésznek, pedig elképesztő munkát végez. Ha azt mondjuk, népzenegyűjtés, mindenkinek Kodály és Bartók jut eszébe egy súlyos gramofonnal, de a zenegyűjtés egy még ma is létező műfaj, és Both Miklós pontosan erre építette fel karrierje egy jelentős részét.
Igazi 21. századi Bartókként járta a világ különböző részeit, többek között beutazta Kínát és Ukrajnát is, de természetesen Magyarországon és a környező országokban is járt - a 2018-as évre már több mint 130 faluból mintegy 4000 dalt rögzített autentikus előadásan.
Olvass tovább...
Talán egyik legérdekesebb projektje a az MTV segítségével készült Palimo Story című műsora, ahol a Kárpát-medence szegény részeibe utazva kerestek tehetséges zenészeket.
Az egyik ilyen út alatt jutott el a szlovákiai Jászó (Jasov) faluba, ahol a lakosság jelentős része roma származású és igen szegényes körülmények között él:
Ez azért nem akadályozza meg a zenélésben a csapatot, a helyi közösségnek is megvannak a felszerelései (hangszerek és hangosítás is), és ígéretet tettek a stábnak arra, hogy adnak nekik egy koncertet, amin egészen hihetetlen módon egy népszerű magyar dal, az Aranyeső is megszólalt a helyi roma muzsikusok előadásában: