promotions.hu
Sötét mód
Keresés
Menü megnyitás
Világhírű amerikai film mutatta meg a magyar csodát az egész világnak, pedig évek óta nem tudták, hogy hol van
Borítókép:  Profimedia - illusztráció
Zene, Film & Kultúra
Kategória fejléc
Promotions
Megosztás
Másolás

Olykor tényleg csak a véletleneken múlik, hogy egy-egy rejtély megoldódjon.

Emlékeztek még a Stuart Little, kisegér című filmre, amit 1999-ben mutattak be, a főszerepben Hugh Laurieval? Megeshet, hogy már nem, pedig elképesztő népszerűségnek örvendett a film, sőt, még több folytatást is kapott. Bár a film a való világban játszódik, élő szereplőkkel, mégis egy vegyes technikájú filmről van szó, hiszen Stuart Little-t 3D-technikával keltették életre. Az eredeti, angolnyevű alkotásban amúgy a kisegér hangját Michael J. Fox kölcsönözte.

Mivel a filmben a díszlet élethű, így bizony megeshetett egy elképesztő sztori is, amelynek az utóbbi évek egyik legnagyobb magyar felfedezését köszönhetjük.

Barki Gergely művészettörténész még 2008 végén nézte meg a filmet, és ott tűnt fel neki a magyar avantgárd 90 éve eltűnt jelentős műve, Berény Róbert festménye. A képet nagyon sokáig díszletként használták, hiszen nem tudták, hogy azaz eredeti. Később kiderült, hogy egy pasadenai régiségboltban bukkantak rá a film forgatása előtt, és kinézték az alkotás egyik fő jelenetéhez háttérképnek.

Később sokáig tartották még raktárakban, hiszen csőben volt, hogy a filmet folytatják, és úgy kellett volna újra díszletként. Majd a a Sony Pictures stúdiókellékesének asszisztenséhez került, Barki később az Indexnek is adott egy interjút, amelyben elmondta a később Magyarországra visszakerült kép teljes történetét. Ebből kiderül, hogy 2009 elején a stáblista valamennyi tagjával felvette a kapcsolatot, hogy a képet láthassa élőben is, majd kiderült, hogy pontosan kinél is van.

Az Alvó nő fekete vázával egyébként Berény második feleségét, Breuer Etát ábrázolja. Íme a jelenet a képpel:

Hasonló tartalmak
Galéria - Van képünk hozzá
Színes
Tech & Tudomány
Helyi Hírek
Időjárás