Brutális leleplezés: most elmondjuk, mit jelent a Milka csoki neve valójában!
Olvass tovább...
Valószínűleg feltetted már ezt a kérdést magadnak.
Valószínűleg nagyon sokan emlékeznek még a Zwack Unicum ikonikus reklámplakátjára, amelyen egy csuromvizes férfi grimaszolva vigyorog a víz tetején himbálózó Unicumra. Meglehet, hogy sok tízezer magyar retinájába égett bele a fotó, amely az elmúlt bő 100 év egyik legmenőbb reklámplakátja.
A neten úgy is megtalálhatjuk, hogy úszó emberes Unicum plakát, illetve úgy is, hogy Wassermann-plakát. A stílus amúgy, amelynek keretében a reklámokhoz kissé groteszk figurákat társítottak, elsősorban az 1900-as évek elejétől indult be. A cél ezekkel persze az is volt, hogy minél maradandóbb élményt/hatást keltsenek a befogadókban, avagy a potenciális vásárlókban.
A vizes ember plakát feltehetőleg 1905 és 1909 között készülhetett el, a Wikipedia vonatkozó írása szerint 1909 áprilisától már lehetett találkozni a plakáton az újságok hasábjain is. A plakát készítője pedig feltehetőleg Pachl Viktor (1883-1977) volt, aki grafikusként dolgozott abban az időben.
Olvass tovább...
És hogy ki az a férfi, aki feltűnik a plakáton is, ki az a grimaszoló figura?
Hát bizony, ha grimaszt látunk az arcán, akkor már nagyon jó helyen járunk, hiszen a források szerint egy 1905-ben rendezett budapesti grimaszvágó verseny egyik résztvevőjét láthatjuk a plakáton. Név szerint azonban nem ismerjük azt az embert, aki modellként szolgált a híres reklámhoz.
És hogy mit ábrázol a jelenet?
Egy szakállas hajótöröttet, miközben meglátja a vízben hánykolódó Unicumot, egy felejthetetlen pillanat, egy nagy egymásratalálás.
Olvass tovább...