Csillagok háborúja: tuti, hogy nem szúrtad ki egy legenda feltűnését a filmben
Olvass tovább...
Talán sosem hallottál erről a névről, Luke is ezt kapta volna.
A már háromszoros trilógiává duzzadó filmrengeteg neve eredetileg egész más lett volna, és talán jobban is simult volna a hetvenes évek világába. Ám végül inkább a Star Wars név mellett döntöttek, és ennél jobb döntést nem is hozhattak volna.
A Csillagok háborúja 1977-ben zajos sikert aratott, és ekkora robbanásra még a film kiötlői sem számítottak. A generációkon és csillagrendszereken átívelő űrmese azóta olyan karriert futott be, amelyről a legtöbben csak álmodni mernek. Az utóbbi években pedig a Star Wars-univerzumot megnyerő Disney sosem látott tempóban ontja magából az újabb és újabb Star Wars-os sorzatokat. Legutóbb a lázadás korai szakaszával foglalkozó Andor érkezett meg a Disney+ platformra.
De lehetetett volna máshogy is.
Olvass tovább...
Eredetileg ugyanis Starkiller kalandjai lett volna az űropera címe, Luke Starkiller-rel a főszerepben. Ám a stúdió végül azt kérte, hogy ezt változtassák meg. De George Lucas is egyetértett ebben, mivel úgy gondolták, hogy a Starkiller név, vagyis magyarul a Csillaggyilkos kifejezés egyáltalán nem illet volna a főhős, Luke jelleméhez, akitől ez az attitűd messzire állt, még úgy is, ha végül ő pusztította el a Halálcsillagot az első rész végén.
Ám nem csak ez volt az a jelentős változás, amely az első forgatókönyvváltozatok után átalakult, hiszen Han Solo alakja sem az a laza űrcowboy lett volna, mint ami végül lett belőle, sőt, egy zöld varangyszerű lényként gondolták először őt a filmben szerepeltetni.
Olvass tovább...