Világhírű névrokonához, Andersenhez hasonlóan Esben Andersen is mesél, csak ő sajátos hangulatú, inkább többszöri hallgatásra, tartós fogyasztásra szánt, egyedi elektronikus zenéjével teszi ezt. Kicsit hűvös, olykor hipnotikus, szokatlan szerkezetű kompozícióival és keserédes énektémáival képeket, hangulatokat fest fel, és kisfilmeket jelenít meg előttünk, amik mind otthon, mind élőben magával ragadják a hallgatót.
Ugyan Esben Andersen is gitáron kezdett zenélni, és játszott együttesekben is, a Ranglekods alapjait akkor kezdte letenni, amikor rádöbbent, hogy tulajdonképpen a számítógép is lehet hangszer. Igen sokféle zenét hallgatott mindig is – rockot, indie-t, elektronikus zenéket, pszichedelikus rockot, folkot –, majd amikor a számítógép mellett azt is felfedezte, hogy valójában egyedül jobban szeret dolgozni, mert így a saját feje után mehet, és zökkenőmentesebben tudja elképzeléseit megvalósítani, úgy döntött, egymaga folytatja. Berlinbe költözött, mert változásra volt szüksége. A berlini zenei élet, ahol bármi megtörténhet, és meg is történik, és ahol szabadon közlekedhet az ember a zenei stílusok között, inspirálóan hatott rá. Ötleteit elkezdte kidolgozni, majd visszaköltözött Dániába, hogy befejezze, és kiadja őket. Első EP-jét 2011-ben jelentette meg Home címmel, rajta az azóta jól ismert Young and Dumb kislemezzel, debütáló albuma, a Beekeeper pedig 2012-ben jött ki, és mind a sajtó, mind a közönség éljenezte.
A Rangleklods azóta bejárta a nagy európai fesztiválokat is a Roskildétől a Szigetig és vissza, idén pedig megjelentette második albumát, a Straitjacketet, amelynek európai turnéja október 21-én indul Rotterdamban, és amelynek negyedik állomása október 24-én, Budapesten az Akvárium Klub lesz.
Az előzenekar a hazánkban indulásukkor szintén elektronikus pioníroknak számító NEO lesz, akik legutóbb egy öt számos maxi single-t jelentettek meg Hiii Train címmel, ami egy táncos, űrdiszkós szerzemény, így szombat este velük és a Rangleklods-zal igen sokfelé utazhatunk egyhelyben.