Titokzatos ősemberek nyomaira bukkantak Afrikában, rejtély, hogy kik ők
Olvass tovább...
Új tanulmányok szerint egy korábban teljesen ismeretlen emberfajtól származhat egy mintegy 146 ezer éves koponya, amelyet közel 90 éve fedeztek fel Kínában – írja a BBC cikke alapján az MTI. A kutatók szerint ez a faj valószínűleg a modern ember legközelebbi evolúciós rokona, ráadásul közelebbi is, mint a neandervölgyi.
A kutatók szerint az ősemberek eddig fellelt koponyafosszíliái közül ez a legnagyobb. Az új emberi fajt a kutatók már el is nevezték: a Homo longi, azaz sárkányember nevet adták neki. Ez az ősemberfaj csoport mintegy 146 ezer éve élt Kelet-Ázsiában.
Érdekesség, hogy már vagy 88 éve tudni lehetett volna erről, ugyanis a koponyaleletet 1933-ban találta meg egy munkás egy híd építésekor az észak-kínai Hejlungcsiang tartományban fekvő Harbinban. A férfi ahelyett, hogy szólt volna erről, inkább elrejtette a különleges maradványt, és csak halála előtt beszélt erről hozzátartozóinak - ők figyelmeztették a szakértőket.
Olvass tovább...
Chris Stringer, a Londoni Természettudományi Múzeum munkatársa és az egyik tanulmány társszerzője meg van róla győződve, hogy ez az egyik legfontosabb felfedezés az emberi fosszíliákkal kapcsolatban.
A sárkányember az emberiség egy külön ágát alkotta, a vonalból nem fejlődött ki a modern ember, ehelyett több százezer év után kihalt.
- hangsúlyozta a tudós.
Olvass tovább...
Ráadásul, a kutatók szerint ez a felfedezés akár át is írhatja az emberi evolúció történetet. Mindezt arra alapozzák, hogy ez a faj sokkal szorosabb rokonságban állt a modern emberrel, mint a neandervölgyi.
„Rég elveszett testvérvonalunkat találtuk meg”
– állítja Ni Hszi-jün, a Kínai Tudományos Akadémia professzora.
Olvass tovább...
(BBC)