Mars: titokzatos, ragyogó felhők jelentek meg a Vörös Bolygó egén
Olvass tovább...
A bolygó nagyon régóta el van hanyagolva, de a NASA most két tudományos missziót is bejelentett.
Most azt is kérdezhetnénk, hogy mit nevezünk népiesen Esthajnalcsillagnak. A két legfényesebb égitestet az égbolton valószínűleg mindenki fel tudja sorolni gondolkodás nélkül. Az egyik ugyebár a Nap, a másik pedig a Hold. A bronzérmes helyett bizony nem más szerezte meg magának, mint a Vénusz.
A szomszédos bolygó légköre igen sűrű, melynek nagy része szén-dioxid, kisebb része nitrogén. Ezért is van az, hogy a nap fényének csupán 30 százalékát nyeli el, míg a maradék 70-et visszaveri. A Vénusz vagy az esti égbolton, vagy a reggeli égbolton látható, és szinte lehetetlen nem megtalálni, mivel ez a legfényesebb „csillagunk”.
Olvass tovább...
A Vénusz nagyon el volt hanyagolva, mivel a NASA 30 éve nem indított tudományos missziót a bolygóra. Minden ugyebár a Marsról szólt mostanában, és hát pénz se volt annyi.
Most a Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal egyenként 500 millió dollárt kapott két új tudományos misszióra, aminek a középpontjában a Vénusz áll.
Az Euronews beszámolója szerint DAVIMCI+ küldetés célja megtudni, hogy hogyan alakult ki a bolygó sűrű atmoszfériája. A kutatók arra is igyekeznek megtalálni a választ, hogy volt-e valaha óceán a bolygó felszínén.
Legutóbb a Magellán űrszonda járt a bolygón, aminek sikerült a Vénusz felszínének 98%-át feltérképeznie.
Venus, here we come!
— Thomas Zurbuchen (@Dr_ThomasZ) June 2, 2021
Congratulations to the DAVINCI+ & VERITAS teams. We're looking forward to the secrets these missions will reveal about Venus. https://t.co/Yofbg1tDot
Want to learn more? Watch #NASAScience Live tomorrow at 3pm ET on @NASA TV. Send in Qs using #askNASA pic.twitter.com/0fXA00VQXA