Sokkoló információk szivárogtak ki: mégis a kínai laborból szabadult el Covid-19?
Olvass tovább...
Hatalmas internetes szenzáció kerekedett egy kihalt óriás madár teteméről készült fotóból. Hogy miért? Cikkünkből kiderül.
1987-ben az Új-Zélandi Barlangkutató Társaság tagjai az Owen-hegy barlangjainak felfedezése során egy hatalmas állati karmot tártak fel, amely egy kihalt madárfajtól, a moáktól származik.
A moafélék vagy moák hatalmasra nőtt, röpképtelen madarak voltak, amelyek egykor Új-Zéland szigetein éltek, azonban többszáz éve teljesen kihaltak.
A kutatók nyilvánossága hoztak egy fotót a feltárt leletről, amely hatalmas szenzációt váltott ki az online nyilvánosság körében, mivel a több mint 3300 éves madár karmai körül jól láthatóan még mindig van épen maradt húszövet és csont, a tudósoknak így lehetőségül nyílt számos vizsgálat elvégzésére.
A hússal borított karomról készített kép nemrég ismételten a figyelem középpontjába került az interneten, mivel a testrész úgy néz ki, mintha egy tudományos-fantasztikus történetből került volna elő.
A Twitteren még Mark Hamill is kommentálta a különös jószág megmaradt végtagjáról készült fotót:
„Már elnézést, de felismerem egy rancor karmát, ha előttem van”
– viccelődött a színész a Star Wars sorozat Jedi visszatér című részére utalva, amelyben az általa eljátszott Luke Skywalker karaktere egy hatalmas, hüllőszerű űrlénnyel ütközött meg. A Pateesának nevezett rancort Jabba a Hutt „háziállatként” tartotta a palotája alatti gödörben.
A group of archaeologists discovered this 3,300 year old claw of the now-extinct bird,”Moa”, with flesh and muscles still attached to it. pic.twitter.com/8SINyP9JEX
— Museum Archive (@ArtifactsHub) May 25, 2021
Ha jobban megnézzük, valóban feltűnő a hasonlóság a moa és a rancor karmai között:
Forrás: starwars.fandom.com
Olvass tovább...