A nők titkos élete – digitális művész tárja fel az igazságot
Olvass tovább...
A világ leghíresebb festményeinek legendás portréalanyai közül legtöbben komor, borongós arckifejezéssel merednek ránk a vászonról. Mona Lisa visszafogott, már-már bágyadt mosolyán kívül leginkább sejtelmes pillantásokat vagy sokatmondó tekinteteket őriznek a múlt századok legnagyobb remekművei. Egy applikációnak köszönhetően azonban most ragyogó mosolyt varázsolhatunk mindnyájuk arcára. Az eredmény egyszerre mókás, hátborzongató és emberi.
Íme I. Erzsébet királynő eredeti, tekintélyt parancsoló portréja.
Forrás: Wikipédia
Itt pedig a mosolygós változat, amely egészen emberien mutatja be az 1500-as években uralkodó őfelségét.
Haladjunk tovább VIII. Henrik portréjával, aki az angol történelem egyik legismertebb alakja. A portrét ifj. Hans Holbein festette.
Forrás: Wikipédia
A mosolygós Henrik láttán nem gondolnánk, hogy a festményen látható férfi valósággal sportot űzött a megunt feleségek lefejeztetéséből.
Jan Vermeer van Delft holland festő Leány gyöngy fülbevalóval című festményének modelljét sejtelmes tekintete miatt az Észak Mona Lisájának is nevezik.
Forrás: Wikipédia
A mosolygós változat már nem annyira sejtelmes, a modell itt inkább egy hétköznapi, fiatal, bájos lányra emlékeztet minket.
Az Amerikai gótika című alkotás Grant Wood munkája, és az amerikai festőművészet egyik legismertebb alkotásaként tartják számon. A kép a háttérben álló, neogótikus stílusban épült házról kapta a nevét. A festmény előterében álló alakok nem valós személyek. A művész testvérét kérte meg, hogy álljon modellt az elképzelt farmer eladósorban lévő lányának figurájához.
Forrás: Wikipédia
A férfi alakját Wood saját fogorvosáról, Dr. Byron McKeebyről mintázta, azt viszont nem tudjuk, hogy McKeeby-nek is ilyen szabályos fogai voltak-e.
Ludwig Van Beethoven portréja Joseph Karl Stieler festőművésztől.
Forrás: Wikipédia
A festmény egyik leghatalmasabb művének, a Missa Solemnisnek komponálása közben ábrázolja a zeneszerzőt, aki valószínűleg közel sem volt ennyire virgonc a zenemű szerzésekor. Bár az is igaz, hogy a kissé kényszeredettnek tűnő mosoly akár még valós is lehetne. Mintha épp arra gondolna: „nehéz a melódia, jól jönne már egy jó pia.”
A Hölgy hermelinnel című festmény Leonardo da Vinci egyik korai munkája.
Forrás: Wikipédia
A kép címével ellentétben a modell nem egy hermelint tart a kezében, hanem egy vadászgörényt. A nő talán épp ezen a kis félreértésen kacag. Vagyis kacagna, ha tényleg mosolygott volna.
Gustav Klimt egyik legismertebb festményének modelljét, Adele Bloch-Bauert Ausztria Mona Lisájaként is emlegetik. Az asszony annyira felkeltette a híres festő érdeklődését, hogy két képet is készített róla.
Forrás: Wikipédia
Adele állítólag törékeny, beteges asszony volt, ami nem szembetűnő ezzel az életvidám (ám mesterséges) mosollyal az arcán.
Frida Kahlo az egyik legismertebb női festőművész világszerte. Számos önarcképet készített magáról, a lenti festményen egy majommal és egy papagájjal látható.
Forrás: Wikipédia
Ezzel a hatalmas mosollyal leginkább egy átlagos tinilányra hasonlít.
Az alábbi portré Boleyn Anna feltételezett arcképe, ismeretlen festőművész alkotása.
Forrás: Wikipédia
Szegény, ha tudná, mi vár rá, nem mosolyogna így... Ja, hogy nem is mosolyog igazából!
Az alábbiakban Vincent Van Gogh önarcképét láthatjuk.
Forrás: Wikipédia
Az applikáció nyilván nem igazán tudta hova tenni a posztimpresszionista stílust. Jótanács: ha bárki ilyen arccal méreget minket, azonnal kezdjünk el rohanni a másik irányba!
Mányoki Ádám II. Rákóczi Ferenc erdélyi fejedelemről készült arcképe a magyar barokk festészet egyik legszebb portréja.
Forrás: Wikipédia
És milyen jól áll neki a mosoly.
Kísérleti listánkról természetesen az igazi Mona Lisa sem maradhatott le. Bár a modell alapból mosolyog, kíváncsiak voltunk rá, vajon még mi rejlik benne.
Forrás: Wikipédia
Hát íme:
Az átalakított képeket a FaceApp nevű applikációval készítettük el.
Olvass tovább...