Az égen tündökölt, majd becsapódott az asztalra a meteorit – videó
Olvass tovább...
Egy kilométeres krátert okozhatott volna, a becsapódás energiája a hirosimai atombomba-robbanás 30-szorosa lett volna. A méretes aszteroida azonban elrepült a Föld mellett.
[[adv]]
Éppen a héten elevenítettük fel a hirosimai atomtámadást, amelynek egyik túlélője másnap vonatra ült, hogy hazautazzon a családjához, Nagaszakiba. Az amerikaiak rádobtak még egy atombombát 1945-ben, de azt is túlélte, drámai kisfilm terjedt el nemrég az életéről:
[[ciki]]
A hirosimai becsapódás energiájának 30-szorosával járt volna annak az aszteroidának a becsapódása, amely e héten repült el a Föld mellett. A 2019 OK nevet kapta, az adatait itt nézhetik meg a csillagászat szerelmesei.
Mintegy 100 méteresre becsülik a nagyságát
a National Geographic cikke alapján, amelynél nagyobb méretet is el tudunk ugyan képzelni, de ekkora égitest becsapódása egy kilométeres krátert alakított volna ki. Július 24-én csupán néhány órával azelőtt fedezték fel a brazil SONEAR obszervatóriumban (majd az amerikai ASAS-SN-nál), hogy 70 ezer kilométerre haladt el a Földtől, ami elsőre ugyan távolinak tűnik, de nem az.
A felfedezésekor még felénk tartott, de a pályája alapján látták, hogy elhalad majd bolygónk mellett.
Olvass tovább...
A Nap felől érkezett, ezért nem lehetett korábban látni a kisbolygót, amely 2,7 év alatt kerüli meg a Napot. Az viszont
kérdés, a 100 méteres aszteroidából mennyi égett volna el a légkörben a becsapódás előtt.