A természet oldaláról újabb veszélyek leselkednek ránk mostantól.
Itt a tavasz, virágillat szálldos a kertekben és vele megérkezett a pollenszezon is. Jön a tüsszögés és az orrfolyás is!

A kézmosás életet menthet, egészen undorító kísérlettel mutathatjuk ezt be
Olvass tovább...
Minél hamarabb kapunk észbe, annál jobb, minél hamarabb felkészülünk rá, annál jobban viseljük majd! Mivel egyre többen vagyunk, akiknek gondot okoz a természet ébredése, a KSH adatai szerint az allergiások száma az elmúlt években megháromszorozódott.
Ezért kerüljünk képbe mindennel, nézzünk minél több pollenhíradót, a levegő aktuális pollentartalmáról szóló híradást, ha a szabadban vagyunk, vegyünk fel napszemüveget, így a szem kötőhártyájába nem juthatnak be a pollenek. Ha hazaértünk, fürödjünk le, mossunk kezet, és ami nagyon fontos,
hogy az arcunkat is mossuk meg, mivel a pollenek mindenünkre rátapadhatnak.
A hajmosás is segíthet, hiszen a pollenek a fürtjeinkről is bejuthatnak a szemünkbe és a légúti nyálkahártyánkba is.

