Meglett a női vízilabdázóink első olimpiai érme, míg a női kajaknégyes címet védett – videó
Borítókép:  Profimedia

Olimpiai bajnok a női kajaknégyes, a női vízilabdacsapat pedig az oroszokat megverve szerezte meg a bronzérmet.

Hihetetlen, de ismét sikerült behúznia az aranyérmet a kajaknégyesnek az 500 méteres távon. A Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállítású csapat rossz időben, elég nehéz körülmények között kellett belevágnia a címvédésbe.

A női kajaknégyes a magyar küldöttség 18. érmét, és a hatodik aranyat nyerte Tokióban.

Az immár hatszoros ötkarikás bajnok Kozák Danuta elsősorban férjének, családjának, valamint a vele egy hajóban evezőknek mondott köszönetet, és úgy fogalmazott, számára ez egy életre szóló diadal.

„Sok szenvedés és keserűség árán, de végül sikerült, ennek pedig nagyon örülök”

- nyilatkozta az MTI-nek, majd hozzátette, egyesben és párosban elért eredményénél hiányzott valami, ami ezúttal megvolt benne.

Egy elég körömrágós mérkőzésen a magyar női vízilabda-válogatott 11–9-re legyőzte az Orosz csapatot, ezzel megszerezte a bronzérmet.

Magyari Alda a védése után egy gyönyörű kapusgóllal zárta le a meccset.

A magyar női vízilabda-válogatott zsinórban három olimpiai negyedik hely után megszerezte a szakág első olimpiai érmét.