Messi zseniálisan focizott a Barcelona őrületes kupameccsén – videó
Borítókép:  JORGE GUERRERO / AFP

Őrületes mérkőzést játszott a Granada és a Barcelona Spanyol Kupa elődöntőjében. Ugyan a mérkőzésen Lionel Messi nem lőtt gólt, mégis a meccs embere lett. Nem véletlenül.

A Spanyol Kupa elődöntőjében a Barcelona a Granada otthonában lépett pályára, s játszott egy egészen őrült mérkőzést. Elég csak röviden áttekinteni a meccs alakulásását:

• a 108. percben jön De Jong és már 3-4 az állás;
  • a 113. percben pedig eldől a meccs, Jordi Alba alakítja 3-5-re az állás.

A Barcelona csapatkapitánya, Lionel Messi az egy gólpassza mellett együttese vezéregyénisége volt. Nagy szerepet játszott az argentin futballista abban, hogy a Barca végül győztesen hagyta el a pályát.

A Sofascore 10-es osztályzatot adott Messinek, aki a nyolcgólos meccs kiosztott 10 kulcspasszt, volt 7 kaput eltaláló lövése és bemutatott 9 sikeres cserét – ennél jobb mutatókat egyetlen játékos sem produkált. Emellett 90 százalékos pontossággal passzolt és 10 párharcot nyert.

Íme egy összefoglaló Messi, a Granada elleni meccs mutatott megmozdulásaiból.